Kam po karanténě? Mnoho slavných cestovatelských destinací má české dvojče

Kvůli krásným místům nemusí člověk nutně do zahraničí. Spoustu z nich má své dvojníky v České republice a mnohdy vypadají téměř identicky, jako jejich zahraniční protějšky. Věděli jste, že Česko může vypadat jako USA, Skotsko či Španělsko? 

V souvislosti s pandemií koronaviru se spekuluje o dopadech na cestovní ruch. Ty jsou už nyní veliké a mnozí lidé smutně stornují své zájezdy. Jak ale poukazují češi na sociálních sítích, v České republice je spousta krásných míst, které jako by z oka vypadly vyhlášeným turistickým destinacím. 

Série fotografií ukazuje, jak vypadají slavná místa v zahraničí a jak podobná místa u nás. Pokud byste si prohodili popisky, často byste ani nepoznali, že jde o lokalitu v naší domovině. Odkazy na zajímavá místa na mapy.cz jsme přiložili ke každému z nich. Až tedy bude po karanténě, můžete obdivovat krásy Česka a věřte, že jsou mnohdy ještě krásnější, než lokality v zahraničí.

Vltava a Colorado?

Jsou tisíce kilometrů daleko a přesto vypadají podobně. Slavná vyhlídka Máj se nachází přibližně 30 km od Prahy nedaleko Štěchovické přehrady. Výhled na meandr Vltavy ve tvaru podkovy se až nápadně podobá slavné lokalitě Horseshoe Bend (tedy podkově) na řece Colorado v Arizoně ve Spojených státech amerických.

Bojovat s větrnými mlýny nemusíte jen ve Španělsku

Důmyslný rytíř Don Quijote bojoval s podobnými mlýny, jako stojí v obci Přemyslovice na Moravě. Podobných mlýnů naleznete ve Španělsku nespočet, ale  iu nás je takové nalzenete. Na Wikipedii dokonce existuje seznam českých mlýnů. Krásné místo obklopené loukami stojí za vidění. Až tedy bude situace příznivější, určitě byste jej měli navštívit. 

Most jako z Harryho Pottera mají ve Skotsku i v Liberci

Fanoušci Harryho Pottera si jistě vzpomenou na kamenný železniční viadukt Glenfinnan Viaduct, po kterém se vlak mířící do Školy čar a kouzel v Bradavicích proháněl na začátku každého školského roku. Most se nachází ve Skotsku, ale kdo by chtěl vidět velmi podobné místo, může vyrazit nedaleko Liberce. 

Železniční viadukt v Kryštofově údolí má 14 oblouků, je dlouhý 230 metrů a vysoký přibližně 29 metrů.

Prosluněné vinice máme i na Moravě

Když se řekne víno, mnohé napadne Itálie, Španělsko či Portugalsko. V Česku nás však ihned napadne také Morava, jejíž vinice vypadají mnohdy úplně stejně, jako ty v zahraničí. Morava je navíc vyhlášená kvalitou svého vína a její sklípky patří mezi vyhledávaná místa. Krásné svahy, a to ví málokdo, má i Litoměřicko. 

Katedrála Notre-Dame se podobá kostelu v Praze

Katedrálu Notre-Dame potkal nemilý osud. Nicméně pokud byste hledali velmi podobnou stavbu, stačí zajet do Prahy a navštívit Kostel svaté Ludmily na náměstí Míru. Krásná stavba je obklopena náměstím, které je oblíbeným bodem pro setkávání a v okolí se nachází řada dobrých restaurací a kaváren. 

Čínský park a Prachovské skály

Národní park Zhangjiajie v Číně se proslavil svými nádhernými skalami. Podobné místo má ale i Česká republika. Prachovské skály jsou pískovcovým skalním městem nedaleko Jičína. Jde o jedno z nejznámějších míst u nás a rozhodně stojí za návštěvu.

Dřevařská osada se podobá americkému Oregonu

Oregon a jeho krásné řeky si v ničím nezadají s českým Hřenskem. Hřensko je vstupní branou do národního parku České Švýcarsko a dříve bývalo dřevařskou osadou. Dodnes jde o místo obklopené přírodou, které stojí za to vidět. 

 Zdroj: Facebook

Přečtěte si také