Schick svým gólem nadchl fanoušky, vzniklá meme baví internet

Gól Patrika Schicka rezonuje internetem. Česká fotbalová reprezentace má za sebou první zápas EURO 2020 a hned v něm dokázala zazářit. Mohli za to především gólman Vaclík a útočník Schick. Druhý gól Schicka už je totiž během začátku turnaje označován za trefu šampionátu. Všimli si toho i fanoušci a internet se plní vtípky kolem Schickova gólu.

Utkání proti Skotsku bylo podle statistik vyrovnané. Gólové trefy však byly na české straně a díky skvělému postřehu Vaclíka česká reprezentace neinkasovala jediný gól. Samotné skóre 2:0 by však nebylo tak fascinující, kdyby nedošlo ke druhé trefě Patrika Schicka. Na tu bude fotbalový svět vzpomínat ještě dlouho.

Schick gól trefil perfektně

Schick se v zápase trefil dvakrát, jednou přesnou hlavičkou, podruhé neskutečně trefenou ranou z 45 metrů. Ta zaskočila vysoko v poli postaveného brankáře Marshalla, který Schickovu střelu nedokázal doběhnout. Schick po zápase přiznal, že to nebyla jen náhoda a přílišného vybíhání skotského gólmana si všiml už na začátku utkání.

Spiderman i narážky na film V síti

Zatímco Shick sklízí ovace ze všech stran, gólman Marshall se stal terčem vtípků. Po skoku do brány se totiž doslova zamotal do sítě. Internetová komunita na sebe nenechala dlouho čekat a fotografii s gólmanem vylepšila. Český umělec TMBK ji trefně vylepšil logem filmu V síti a jiní na fotografii přidali superhrdinu Spidermana.

 

Úvodní fotografie: Freepik

Přečtěte si také