Jak zaujmout na první pohled? S plakáty na míru

Chcete mít na stěně unikátní designový plakát, který zaujme každého kolemjdoucího? Nebo chcete přitáhnout zákazníky do svého podniku? Tisk plakátů dnes nabízí bohaté možnosti a díky lakování a 3D efektům je lze jen stěží přehlédnout.

Plakáty mohou mít řadu podob a velikostí. Vedle klasických plakátů od velikosti A3 dokáží specializované tiskárny vytisknout i XXL formáty. Takové plakáty dokáží pokrýt velké plochy a mohou složit jako designový prvek v interiéru nebo reklamní poutač.

Perfektní kvalita tisku by měla být základem. Výroba plakátů umožňuje tvorbu reklamních sdělení i designových prvků za dostupné ceny na míru každé příležitosti. Plakáty se hodí jak pro slevové akce, propagaci událostí i představení nových produktů či služeb.

Prémiové plakáty pak dokáží nahradit obrazy a umělecká díla. Výhodou takového umění je, že si můžete připravit design na míru. Budete tak jediní, kdo se jím bude moci pochlubit. Zaujmout dokáží např. plakáty s pozlaceným či postříbřeným lakem nebo zajímavým 3D lakem. Kolem takového plakátu je těžké projít bez zastavení a pomohou vám a vašim reklamám vyniknout.

V přípravě vlastního reklamního plakátu se navíc nemusíte omezovat. Podklady může vytvořit profesionální grafik, nebo si je můžete při trošce umu připravit sami např. v nástrojích typu Canva, Adobe Photoshop a Illustrator či CorelDraw. Tiskárny jsou dnes zvyklé pracovat s širokou škálou grafických formátů.

Tisk reklamních plakátů

Plakátové reklamy dokáží zaujmout nejen ve výlohách, ale i na dalších veřejných místech. Fyzická reklama v podobě plakátů má své pevné místo v marketingovém mixu značek. A není to náhoda. Reklamy v digitálním světě je snadné ignorovat. Tzv. bannerová slepota je vědecky potvrzeným jevem, kdy lidé v online světě lidé reklamu z valné většiny přehlížejí. Reklamní plakáty jsou tak ideální cestou, jak levně a kreativně zaujmout potenciální zákazníky.

Plakáty na míru pomohou s propagací akce či prodejních slev. Foto: Freepik

Platí však, že aby reklamy dokázaly zaujmout, musí být kvalitně graficky zpracované, k čemuž neodmyslitelně patří i vysoká kvalita tisku. Je proto dobře vybrat tiskárnu, která se specializuje právě na tisk plakátů. Taková vám totiž dokáže nabídnout bohatou škálu formátů, povrchových úprav i typů povrchů (offset, křída, blueback). Výhodou také je, že např. od odborníků z Justprint.cz si plakáty na míru můžete nechat vytisknout už od jednotek kusů.

Pro některé způsoby použití, např. na zastávky, výlohy a venkovní poutače, je vhodné umístit reklamu tak, aby byla viditelná z obou stran. Oboustranné plakáty jsou v takovém případě ideálním řešením. Při výběru kvalitního dodavatele máte navíc záruku, že bude sdělení dobře čitelné na obou stranách plakátu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také