Takto budeme bydlet v budoucosti: Slovenská Ecocapsule ohromí

Současná situace lidstva je neudržitelná: Ohromné plýtvání neobnovitelnými zdroji nás brzy dostane do situace, kdy budeme řešit problém nedostatku ropy. Energii z větru či slunce je zatím v plenkách a lidstvo tak získává jen nepatrný zlomek ze své produkce.

ecocapsule-interier

Ekocapsule, jak se nové obydlí od slovenského studia Nice Architects sídlícího v Bratislave jmenuje, není jen výmyslem architektů. Jedná se o reálný projekt, který má za sebou úspěšnou výrobu prvních prototypů a nyní se pracuje na masové výrobě. Součástí zaoblené kapsle je větná turbína s výkonem 750 W a solárními panely o ploše 2,6 metrů čtverečních. Příkon panelů je slušných 600 W a vestavěná baterie má kapacitu vysokých 9744 Wh.

ecocapsule_1

Aby byla kapsle soběstačná, je její součástí i mechanismus na odchyt dešťové vody. V případě potřeby tak má majitel kapsle neomezený přísun energie a zdroj základní pitné vody. To už nezní špatně, co říkáte?

kapsle-schema-inside

Ekologická kapsle najde uplatnění i v případě nejrůznějších přírodních katastrof. Díky rozměrům 4,45 x 2,55 x 2,25 m by neměl být velký problém kapsli dostat na potřebné místo na korbě automobilu. Její váha se pohybuje kolem 1,5 tuny.

Noemova archa je přežitek, až se bude blížit katastrofa, sáhněte spíše po slovenské Ecocapsuli. A na kolik vlastně vyjde? To tvůrci zatím nezmiňují. Kolik byste dali za podobné obydlí vy?

Přečtěte si také