Chcete zútulnit váš interiér? Porozhlédněte se před zimou po elektrických krbech

Po odpočinku při pohledu na plápolající oheň v krbu touží nejeden z nás. Světlo a teplo, které z krbu sálá, působí příjemně a konejšivě. Co však dělat v případě, že si klasický krb nemůžete z důvodu prostoru či financí dovolit?

Stále populárnější elektrické krby

Zútulněte interiér vašeho domova krbem. V minulosti nesměl tradiční krb chybět na žádné chalupě. Sloužil nejen jako ozdoba interiéru, ale také na vytápění. Krby si později našly čestné místo také v rodinných domech.

Elektrické krby umí navodit dojem z krbu klasického. Zdroj obrázků: Bigstock.com

Pokud však bydlíte v bytě, kde nemáte komín, s klasickou verzí krbu se můžete rozloučit. Nové technologie však už tento problém vyřešily. Stále populárnější jsou moderní elektrické krby, které nabízejí skoro stejné benefity jako ty klasické. Dobře vypadají a dokonale imitují hořící plamen.

Působivý interiérový doplněk

Výhody

Klasický krb na dřevo si mnoho lidí spojuje s útulným venkovským stylem. Elektrické krby však mají své nezaměnitelné místo také v moderních interiérech. Dodají jim šmrnc a posunou jejich vzhled bez větší námahy na vyšší level.

Jejich největší výhodou je však to, že ke svému fungování nepotřebují komín. Proto jsou vhodné také do bytů či starších objektů.

Zároveň nemusíte neustále dávat pozor na to, aby vám náhodou plamen neuhasl nebo abyste při rozpalování nezadýmili celý dům. S krbem na elektřinu odpadá i mnoho starostí spojených s údržbou. Už se nemusíte starat o neustálé vybírání popela a čištění.

Elektrický krb je také bezpečnější a ekologičtější. Planeta vám určitě poděkuje za to, že nebudete vytvářet zbytečné emise.

Montáž krbu je jednoduchá. Stačí jej připevnit na stěnu nebo položit na podlahu a zapojit do zásuvky. Při správném používání vám bude sloužit roky, protože elektrická vložka je odolná a trvanlivá. Krb dokonce můžete používat po celý rok, protože nevydává příliš mnoho tepla.

Elektrické krby se pohybují v různých cenových relacích, nejsou to však žádné závratné částky. Vybrat si můžete z různých barevných i designových provedení. Nejnovější verze se dají ovládat také dálkovým ovládáním a nabízejí různé funkce, jako například změnu barvy.

Nevýhody

Elektrický krb není zárukou vyššího tepla. To však nemusí být pro někoho problémem. Rovněž vám může chybět zvuk praskajícího dřeva a při výpadku elektřiny si výhody krbu neužijete vůbec. Jestliže elektrický krb zapomenete vypnout, může vás také překvapit vyšší účet za elektřinu.

Shrnutí

Plusy ale jednoznačně převažují nad minusy, a pokud o elektrickém krbu přemýšlíte, můžete jít směle do toho. Za příjemnou cenu dostanete designový kousek, který oživí váš interiér a navodí pohodovou atmosféru. Nemusíte se bát, že začoudíte celý dům, a odpadnou vám starosti s čištěním.

Přečtěte si také