10 skvělých tipů jak bojovat proti vedru! Pomůže chilli i polštář!

Vlny veder atakují celou Evropu a teploty přes 30 stupňů se nevyhnuli ani nám. V kancelářích je bez klimatizace takové vedro, že by pomalu roztálo i srdce nejhoršího šéfa. Doma situace není zdaleka lepší a zváště bydlíte-li ve městech, je situace kritická. Rozpálený beton rozehřívá vše a utéct není kam. Nebo že by bylo?

Máme pro tebe 10 skvělých tipů, jak bojovat s horkem a příjemně se zchladit!

1. Nemáš klimatizaci? Polož před větrák misku s ledem!

Vzduch proudící od ventilátoru se tak zchladí a máš umělou klimatizaci. Jednoduché a funkční.

vetrakled

2. Na velký dlabanec zapomeň, jez často a malé porce

Plný žaludek člověka dokáže pořádně rozehřát. Jez proto raději méně, ale zato více chodů. Budeš se cítit skvěle!

jidlo

3. Jez pálivé jídlo! Proč si myslíš, že jej v Indii a Číně jedí neustále?!

Pálivá jídla způsobí, že se ti zvýší krevní oběh a tím se celkově podpoří pocení a roztáhnou póry. Ty se tak začneš rychleji ochlazovat. Prostý trik znají v teplých oblastech už tisíce let.

papricky

4. Stará dobrá rada – pij hodně vody! Coca-cola nepomůže

Věc, která napadne každého. Kdo z nás to ale opravdu dodržuje? Denně bychom měli vypít 2-3 litry. Někteří tvrdí, že jim stačí i méně, ale to už rozhodně neplatí v parných dnech. Pij, pij a pij. Ideálně vodu, případně vodu s mátou a citronem.  Dej si do mrazáku vytvořit led, do ledničky chladit vodu a budeš tak mít neustále po ruce skvělé osvěžení.

filled to the top

 

5. Vyraz k vodě, nebo zkus last minute zájezd klidně na pár dní

Teplé dny si přímo říkají o výlet k moři, řece, nebo jakékoliv vodní ploše. Kup si last minute zájezd, vyraz k přehradě, je to na tobě.

11401171_735283699960221_8567050300575473147_n

6. Oblékej se “letně”, jinak budeš litovat

Není nic horšího, než v parný den vyjít v džínách a poté se až do večera proklínat. Kdo zažil, určitě uzná, že je to k nevydržení. Stalo se ti něco podobného? Dej vědět v diskuzi.

obleceni

7. Staň se lenochem, při vedru je ten správný čas

Je-li ti vedro, nebuď zbytečně aktivní. A tím nemyslíme, abys zůstal doma. Vyraz do parku s dekou, k vodě, nebo si jen sedni na zahradu s drinkem v ruce. A relaxuj. Čím méně pohybu, tím větší chládek.

8. Jdi nakupovat! Mají tam klimošku

V nákupních centrech je prakticky vždy klimatizace a to platí i o velkých potravinových řetězcích. Potřebuješ-li akutně utéct před vedrem a jdou na tebe mdloby, je to skvělé a osvědčené řešení.

obchodak

9. Dej polštář do ledničky

Starý dobrý trik, když se ti kvůli vedru nedaří usnout. Dej si na chvíli polštář (např. v igelitové tašce) do lednice a před spaním jej vyndej a vychutnej si příjemné osvěžení.

chladak

10. Gel vydrží dlouho studený a stojí pár korun

Sáček se speciální hmotou není nic drahého. Modrý gel má vlastnost dlouho udržet teplo/chlad. Možná jej dokonce máš  doma, ale nevíš o tom. Bývá součástí chladicích boxů do auta, případně jste jej dostali v nemocnici jako obklad.

gel

Dej si jej v noci vymražený pod polštář, případně jej vlož do vlhkého ručníku a tím se obkládej – nádhera!

Máš vlastní tipy jak zůstat i v aktuálních vedrech hezky v chládku? Pochlub se v diskuzi a my ty nejzajímavější zveřejníme!
Komentáře

komentářů

Related Posts

Více v Videa, Virály
Nejočekávanější film příštího roku? Detektiv Pikachu

Rok 2019 přináší velká filmová očekávání. Snad již v první...

Zavřít