Řidič tramvaje přehodil výhybku a nemohl se dostat zpět. Zachránila ho lžička

Každý správný muž má u sebe… lžičku. Cestující pražské MHD včera ušetřil ostatním zdlouhavé čekání ve chvíli, kdy se řidič nemohl dostat zpět do své kabiny. Pomohla mu v tom čajová lžička od pohotového cestujícího a jak ukazuje video z tramvaje, hrdinou se alespoň na krátkou chvíli může stát kdokoliv.

Ačkoliv se to zdá mnohým podivné, řidiči tramvají musí na mnoha místech přehazovat výhybku ručně. Jde o rutinní úkon, který zabere pár desítek sekund. Řidiči pražské tramvaje se však včera stala nepříjemná událost – po návratu se nemohl dostat zpět do řídící kabiny. Dveře se uzavřely a dostávat se do kabiny hrubou silou není ideální cesta. 

Naštěstí pro řidiče i ostatní spolucestující měl mladý muž u sebe nenápadný nástroj, který situaci zachránil. Prostou čajovou lžičku. Řidič s ní během chvíle dveře do kabiny odemkl a mladý muž tak vykouzlil spolucestujícím i řidiči úsměv na tváři.

Příběh sdílel jeden z cestujících na sociální Twitter. “Lžička cestujícího právě teď zachránila tramvajáka, který šel přehodit výhybku na Andělu a pak se nemohl dostat zpět do kabiny,” zmínil Lukáš Biba ve svém příspěvku. A přesně to teď svět potřebuje, momenty, které ostatním vykouzlí úsměv na tváři.

Přečtěte si také