Harry Potter bude mít filmové pokračování! Víme detaily

Že je oficiálně po konci knižní série konec i světu čar a kouzel? To není pro Hollywood překážkou. Témat v Harrym a kolem něj je přeci spousta. Jedním z nich je příbuzná literatura, která odkazuje na jeho svět. Adaptace knihy Fantastická zvířata bude odkazovat na ostatní krásy čarodějného světa.

harry-potter

Harry Potter: Fantastic Beasts and Where to Find Them? Stejný svět, ale bez Pottera

Knihy a filmy, které zasáhly nejednu generaci diváku i čtenářů nezávisle na věku, budou nepochybně pro Hollywood atraktivní ještě nějaký ten pátek. Co tedy na tom, že knížka o zvířatech a dalších bestiích čarodějné říše nemá žádný příběh. Hollywood si cestu najde vždy. A kde není příběh, tam si jej domyslí. Naštěstí na to nebude sám.

Povolána byla netradičně samotná autorka J. K. Rowlingová, která dříve nechtěla do scénářů tolik zasahovat. Nyní je vše v její režii a my se tak můžeme těšit na svět, jak si jej autorka opravdu vysnila. Režisérem bude zkušený David Yates, který má za sebou čtyři díly populární série.

O čem film “Fantastická zvířata a kde je najít” bude?

Ve snímku bude divák putovat do doby kolem roku 1920, kde se fiktivní autor stejnojmenné knihy Newt Scamander bude pouštět do nejrůznějších výprav a dobrodružství po stopách kouzelných tvorů.

redmine_hawking

Newta bude hrát Eddie Redmayne, tedy přesně ten chlapec, který získal tento rok Oscara za roli ve filmu Teorie všeho, kde ztvárnil Stephena Hawkinga. Dočkat bychom se filmu měli koncem roku 2016. Těšíte se?

Přečtěte si také