Stream.cz kauza s Bubble Tea pokračuje – testy dopadly špatně!

Společnost Bubbleology, která své produkty inzerovala jako zdravé a bez barviv, dostala po zásluze další ránu. Nezávislé testy totiž potvrdily pravý opak!

Až do odvysílání pořadu A dost! společnost Bubbleology na svém webu tvrdila, že její produkty neobsahují umělá barviva. Konkrétní složení však tajila a poté reportérům i veřejnosti několikrát úmyslně lhala do očí, jak jste mohli spatřit v našich nedávných článcích. A jak ukazují testy, opravdu bylo co skrývat.

Pijeme čaje barvené barvivy z ropy!

V testech, které se zabývaly všemi složkami Bubble Tea, bylo objeveno hojné množství syntetických barviv, tedy éček. Hlavně se jednalo o proslulou brilantní modř, tartrazín, sunset yellow a další tzv. azobarviva, z nichž se většina vyrábí z dehtu a z ropy.

bubbleology

Zatímco na webu tedy společnost tvrdila, že vše je barvené přírodně, realita je úplně jiná. Problémem je, že zmíněná barviva mohou způsobovat hyperaktivitu a jako nejvíce škodlivá je považována zmíněná brilantní modř (E 133), které je v testovaných nápojích Bubble Tea zastoupena v hojné míře.

Přečtěte si také