Recenze: Povedený Detektiv Pikachu je jako Deadpool s Pokémony

Ve stínu kasovního trháku v podobě posledních Avengers vtrhl nenápadně do kin i snímek o němž jsme Vás již dříve informovali. Pokémon Detective Pikachu, mimochodem první, z velké části hraný pokémoní film vychází ze stejnojmenné, staré hry na herní konzole od Nintenda a své předlohy se drží v důležitých věcech celkem věrně. Dabingu hlavního hrdiny, tedy pokémona Pikachu se ujmul Ryan Reynolds, též známý jako Deadpool. Hlavní „lidské“ role se ujal mladý Justice Smith. (Upozornění, v textu se mohou objevit spoilery a části příběhu.)

Obsazení role detektiva Pikachu slibovalo kopec správné zábavy, nicméně úvod snímku tomu moc nenasvědčoval. Po první scénce, začíná být rozvíjen i příběh Justice Smitha v hlavní roli a rozhodně to není pohádkový příběh. První část filmu má tak nádech správné detektivky, vylepšené jenom o pár vtipnějších momentek a několika narážek sama na sebe. Nutno podotknout, že je to tak dobře a film vás velice rychle pohltí, strhne a až do titulek nepustí. A je úplně jedno, jestli příběh znáte, předvídáte, nebo absolutně nečekáte.

Dobrá porce vtipu

Druhá část snímku Detective Pikachu nás seznamuje se samotným, dnes již legendárním, pokémonem Pikachu. Ten je pěkně ukecaný a hrdina ztvárněný Justicem Smithem mu ke svému velkému překvapení rozumí. Když se spolu prochází po zaplněném městě, působí lidský hrdina jako člověk trpící pokročilou schizofrenií. Prostřední část filmu je prostě ta nejvtipnější. Nechybí přiměřená porce akčních scén, ale hlavní je vtip. Tvůrci samozřejmě nezapomínají přiměřeně posouvat děj a rozvíjet příběh hlavních postav, to nejdůležitější samozřejmě zůstává skryto.

Velká porce akce

Poslední část filmu je hlavně o akci. Příběh se rozuzluje, strhává diváka a do toho Pikachu vypustí pár těch nejvtipnějších komentářů z celého filmu. Vše nakonec končí samozřejmě jinak, než se „očekávalo“ a diváci při odchodu z kina překvapeně zjišťují, že film trval téměř dvě hodiny. Mě osobně to přišlo jako zlomek té doby. Tak moc dobře děj „odsýpá“.

Detective Pikachu je tak trochu jako Deadpool ve světě Pokémonů

Celkově je Pokémon: Detective Pikachu přiměřeně vtipný, dost akční a hezky zpracovaný film. Animace pokémonů ve většině případů vyšli opravdu hezky. Fanoušci kapesních příšerek najdou několik odkazů na seriály a animované Pokémon filmy. Pokémonovým lajkům je vše velmi rychle a dobře vysvětleno. Chvílemi divák neví kam dřív koukat. A herecký výkon Justice Smitha je skutečně výborný. Čemu se ovšem divák nemůže ubránit, je občasný pocit, že se kouká na slušnější a pokémonovější verzi Deadpoola. Film pobaví dospělé i děti a proto se jedná o opravdu povedený snímek, tedy pokud jste ochotni přistoupit na to, že se nacházíte ve světě pokémonů, kde je vše tak trochu jinak.

Přečtěte si také