Nejočekávanější film příštího roku? Detektiv Pikachu

Rok 2019 přináší velká filmová očekávání. Snad již v první čtvrtině roku se dočkáme Avengers Endgame. V předvánočním období přijdou nové Star Wars, sekundovat určitě budou i snímky jako Captain Marvel. To všechno jsou filmy, které se dají považovat za ty nejočekávanější, ovšem každý rok se také objeví minimálně jedno velké překvapení. A tímto překvapením v roce 2019 bude film Pokémon: Detective Pikachu.

Jen před pár dny byl zveřejněn první trailer na HRANÝ pokémonní film. Hlavní lidské role se zhostí Justice Smith. Hlas jeho parťákovi, legendárnímu pokémonu Pikachu propůjčí Ryan Reynolds a to už je pořádný důvod k tomu zajít do kina. Pikachu dabovaný Deadpoolem bude jistě překypovat vtipem a jízlivými narážkami. Taky jste se před časem začali divit, proč se na internetu objevuje tolik Pikachu oblečených v kostýmcích Deadpoola? Tak tady máte vysvětlení.

Děj snímku Detective Pikachu se bude točit okolo pátrání po ztraceném otci hlavního (lidského) hrdiny, jenž byl trenérskou legendou městské části, ve které vyrostl. Jeho syn kdysi toužil po tom, aby se stal také slavným trenérem, nicméně ztráta otce jeho plány překazila. Time (hlavní hrdina) nechce mít s pokémony nic společného, a o to víc jej překvapí, když se Pikachu vloupá do jeho domu. K překvapení obou hlavních postav, Time pokémonovi rozumí a neslyší (jako všichni ostatní), pouze roztomilé „pika pí“. Pokémon svému novému příteli nabídne pomoc při pátrání po jeho otci a tak se společně vydávají za pořádným dobrodružstvím.

Animace pokémonů pohybujících se v reálném světě vypadají skutečně skvostně. Ulicemi se volně prochází Psyduck, Doduo a další. V aréně se zase snaží lítající drak Charizard spolknout nebohého Pikachu. Z dokořán otevřené tlamy mu stékají sliny, jeho zažloutlé tesáky nahání strach a přímo můžete cítit zápach z těl jeho zubožených obětí. Prostě paráda.

Vzhledem k tomu, že mobilní hra Pokémon GO neustupuje už dva roky z pozice té nejziskovější na Google play a z nové hry pro Nintendo Switch s názvem Let´s Go Pikachu (nebo Let´s Go Eevee) se stal obrovský hit (obě při tom lze propojit), se dá očekávat, že Detective Pikachu bude rázem bestseller a o jeho kvalitu, vzhledem k posledním úspěchům Pokémonů obecně, se není třeba obávat. Ryan Reynolds je potom jakousi zárukou a příslibem, že film nebude pouze pro děti a pokémonní maniaky.

Přečtěte si také