Přestaňte dívce koukat na poprsí a poslouchejte, zpívá úžasně

Novou hvězdou Facebooku není žádné zvíře, nebo video se sebevražednými ruskými mladíky. Poté, co Andie Case nazpívala tzv. cover (přezpívaná píseň jinéh interpreta) písně I Want You To Want Me od Jasona Derula, asi nečekala, jak obrovský úspěch bude nahrávka známé písně přezpívaná v autě mít.

O virálu rozhodla náhoda

Dívka společně s dvojicí kolegů nahrála cover v jedoucím autě a musíme uznat, že výsledek je naprosto úžasný. Zajímavé je, že nejprve si díla všimlo jen několik tisíc fanoušků Andie na jejím profilu. Až po nasdílení automobilovou fanouškovskou stránkou „Street FX Motorsport & Graphics“ se stalo virálním v tom pravém slova smyslu. Na sociální síti Facebook jej vidělo přes 34 milionů uživatelů a číslo neustále stoupá.

Andie Case cover”I Want You To Want Me” by Jason Derulo

Co znamená slovo virál/virální

Výraz se objevil v 90. letech 20. století. Poprvé jej ve spojení s online světem použil mediální kritik Doug Rushkoff. Ten popisoval uživatele jako nakažené virem, kteří jej šíří na další ve svém okolí. Dokud každý nakažený předá virus více než jednomu uživateli (průměr musí být alespoň 1,3 uživatele), můžeme mluvit o šířící se epidemii. Poté efekt opadá. https://www.viralsvet.cz/co-je-viral/

Administrátor stránky přiznal, že si nejprve myslel, že se jedná o video s automobily. Nebýt pak výrazného poprsí Andie, prý by jej ani neotevřel. A litoval by toho. Potvrzuje se tak, že virál si prostě nenaplánujete. I když štěstíčku můžete jít pořádný kus naproti.

První video, se kterým se Andie proslavila:

Přečtěte si také