Ostuda pro SPD: Expert na kulturu Miloslav Rozner a trapas v TV

Při volebních debatách jednotlivé strany vybírají své nejlepší odborníky na danou problematiku a očekává se, že budou schopni relevantně vést odbornou diskuzi. Jak ale ukázal Miloslav Rozner z SPD, občas se stanete poslancem i přes fakt, že o dané problematice nezvládnete mluvit ani půl minuty a mnoho o ní, alespoň podle svého vystoupení, nevíte.

Volby jsou za námi. V debatách jsme mohli spatřit mnoho vyhrocených i humorných situací, často v hádkách lídrů jednotlivých stran. K těm se často poté přidali jejich fanoušci na sociálních sítích, kteří se svých kandidátů zastávali, nebo si naopak dělali srandu z jejich oponentů.

Kandidáti do poslanecké sněmovny byli na svá vystoupení připraveni různě. Někteří oslnili, někteří odešli nepovšimnuti a jiní, jiní udělali své straně ostudu. Jedním z nich byl ve volební debatě na ČT24 i Miloslav Rozner, jihočeský poslanec za SPD. Debata se neobešla bez smíchu i úšklebků oponentů i samotného moderátora, který si nepřipravenosti Roznera rychle všiml.

Poslanec Rozner: “Já s váma jakoby tak úplně nesouhlasím…”

SPD Tomia Okamury by měla zapracovat na přípravě a výběru svých kandidátů. Výkřiky populistických hesel sice na některé voliče zafungovali, ale pokud bude podobných vystoupení více, potvrdí se jen obavy mnohých odborníků, že místo hodnotné a veřejně prospěšné politiky jde vedení SPD jen o vlastní zisk.

Přečtěte si také