Muž spolkl svou zubní náhradu, 8 dní ji měl kvůli lékařům zaseklou v krku

Zubní protéza se nacházela zaseklá celých 8 dní v jeho krku. Za vše mohl chirurgický zákrok a neopatrnost personálu, který mu ji zapomněl vyjmout před operací a zavedením dýchacího přístroje.

V průběhu operace se 72letému pacientovi zasekla zubní protéza v krku a zůstala tam celých 8 dní. O události informoval British Medical Journal. Podle zveřejněných informací o incidentu se muž nejprve dostavil do nemocnice s problémem polykat a kašlal krev.

Doktoři mu diagnostikovali pneumonii a poslali jej domů s antibiotiky a steroidy. Až při další návštěvě nemocnice se přišlo na zdroj problému. Muž měl svůj umělý chrup, tvořený kovovou konstrukcí a umělými zuby, zaseklý hluboko v krku.

Myslel si, že zuby ztratil. Místo toho je měl zaseklé v krku

Starší muž věřil, že zuby ztratil v průběhu své hospitalizace. Právě od oné hospitalizace, konkrétně od nesouvisející operace, měl problémy s polykáním. Chyba údajně vznikla na straně personálu nemocnice, který mu umělý chrup zapomněl vyndat.

Právě v průběhu anestesie je vyjmutí chrupu doporučovanou procedůrou. Při nasazení dýchací masky a intubaci totiž může dojít k problémům. Jak dokazuje britský případ, problémy mohou být život ohrožující. Po vyjmují umělých zubů z krku si musel pacient ještě poležet 6 dní v nemocnici kvůli drobným komplikacím. Jelikož oficiální procedůra vyndání umělého chrupu doposud nevyžadovala, spekuluje se v Británii o změně postupů.

 

Přečtěte si také