Záhadná měna Q rozdává peníze zdarma: Co je Initiative Q?

Již několik dní zaplavují (nejen) český internet pozvánky do projektu s názvem Initiative Q. Záhadná měna a platební platforma budoucnosti má být lepší než Bitcoin i peníze, o co jde? 

Za Initiative Q stojí lidé, kteří působili např. v oblíbené platební službě PayPal. Tvůrci hned na úvod objasňují, že po uživatelích nechtějí žádné peníze. Chtějí prý totiž jediné – získat co nejvíce uživatelů, díky čemuž bude moci vzniknout služba, která zastíní platební karty i samotný PayPal. Nutno podotknout, že myšlenka je to doopravdy zajímavá…

Dáme sbohem platebním kartám? Nejbližších 5 let pravděpodobně ne

Právě nedostatek uživatelů, který by je aktivně využívali v běžném životě, je odvěkký problém kryptoměn. Měna Q má být jiná. Díky obrovskému počtu uživatelů nejprve vznikne komunita a následně budou osloveni obchodníci, aby měnu akceptovali. Díky tomu odpadne nedůvěra v budoucnost platformy a bude možné začít rychle využívat novou platformu, od níž si tvůrci slibují, že by mohla porazit platební karty jak je dnes známe. Dojít by k tomu mohlo už v příští dekádě. Do roku 2022 má být měna Q běžně využívána a postupně získávat na hodnotě. Zatím má však hodnotu nulovou.

Do oběhu budou vypuštěny 2 biliony mincí, z nichž by jednoho dne každá mohla mít cenu 1 americký dolar. Tato hranice je i cílem tvůrců. Pokud by se to povedlo, zbohatlo by na nové měně velké množství lidí. Zda se to povede, to už je otázkou. Výhodou je, že registracene vyžaduje nic jiného, než jméno a e-mail. Není tedy co ztratit, což je pravděpodobně důvodem záplavy nadšených ohlasů na sociálních sítích.

Jak se zaregistrovat a kde najít pozvánku?

Za registrace jsou v tuto chvíli noví uživatelé motivováni odměnou v podobě desítek tisíc mincí Q. Po registraci najdou v profilu vlastní unikátní odkaz, který slouží jako pozvánka pro omezený počet lidí. Čím více je ale uživatelů, tím je odměna pro nově příchozí menší. I díky tomu se novinka šíří doslova virálně a uživatelé nadšeně posílají pozvánky dál enormní rychlostí.

Odměnu totiž ti co zvou získají i za kamarády, kteří se připojí skrze jejich odkaz. Jak vše bude fungovat popisuje nejlépe český článek na technologickém magazínu inSmart.cz – Initiative Q chce být lepší než peníze i Bitcoin: Jde o podvod, nebo revoluci?

Aktivní pozvánky k využití:

Pokud hledáte pozvánku a chcete vše vyzkoušet, koukněte výše, případně poslouží sociální sítě, nebo např. zmíněný článek výše, v jehož diskuzi jsou již nyní stovky pozvánek do služby.

Přečtěte si také