Kam se v Praze vypravit do restaurace se zahrádkou za dobrým jídlem a pivem?

Už 11. května otevřela řada restaurací zahrádky a my jsme se rozhodli vám v tomto článku představit ty nejzajímavější zahrádky, kam se můžete podle redakce v Praze vydat.  Postupně budeme text rozšiřovat a  přidávat další zajímavá místa.

Restaurace na Slamníku

Restaurace na Slamníku sídlící na Praze 6 nabízí svým klientům něco, čím nás doopravdy zaujala. U výdejového okénka, nebo po telefonu, si zde můžete objednat piknikový koš a deku a vyrazit, místo na klasickou zahrádku, do přírody. Na koši si zaručeně pochutnáte a strávíte přímo kouzelné odpoledne. Nadýcháte se čerstvého vzduchu a zažijete něco v České republice neobvyklého. Co chcete víc?

Planeta Žižkov

V srdci Žižkova, v Koněvově ulici, se nachází krásná restaurace Planeta Žižkov s velice zajímavě provedenou zahrádkou. Nemusíte se zde v žádném případě bát přehnaného ruchu ulice, zahrádka je situována vedle vstupu do průchodu mezi Žižkovem a Karlínem. Zdejší posezení vám zpříjemní výhled na Vítkovský kopec, kam si můžete, hned potom co si pochutnáte na něčem dobrém, vyrazit na procházku.

Velká klášterní restaurace

Pokud jste, tak jako my, příznivci nádherných historických staveb, kde se psala historie Prahy a vlastně i celé republiky, nesmíte si nechat uniknout příležitosti posedět na zahrádce Velké klášterní restaurace. U piva můžete donekonečna obdivovat nezapomenutelnou atmosféru slavného Strahovského kláštera. Až budete mít vysedávání dost, můžete rovnou vyrazit na procházku po Petřínských zahradách. Nemusíte se bát strmého kopce, jste totiž kousek pod jeho vrcholem.

Fat Cat

Na Starém městě pražském najdete podnik Fat Cat. Čekají zde na vás osvěžující sendviče, neobvyklé driky, burgry a kvalitní pivo. Posedět zde můžete přímo v srdci staré Prahy. Pokud patříte mezi odvážnější gurmány, můžete okusit některou z místních pochoutech, které opravdu nejsou v českých luzích a hájích obvyklé. Ať už máte chuť na kávu, něco dobrého, rychlý drink, nebo dvě vychlazená piva, Fat Cat určitě překoná vaše očekávání.

Karlínská Sanduga

Nová karlínská fusion restaurace Sanduga na první pohled vypadá jako luxusní místo na úrovni. Milým překvapením je pohled na netradiční menu, které kombinuje prvky asijské kuchyně s kuchyněmi z celého světa, přičemž ceny jsou na poměry Karlína odpovídající a díru do rozpočtu vám neudělají. 

Restauraci najdete přímo na rohu Karlínského náměstí, pár kroků od krásného kostela a parku, kde se můžete klidně dát piknik. Potěší velká venkovní zahrádka a poctivé benešovské pivo Ferdinand, jejichž patnáctka stojí za ochutnání. 

Všechna zmíněná místa stojí za návštěvu a naši redaktoři je osobně navštívili. 

Přečtěte si také