Jaké je to mít koronavirus? České dívky natočily upřímné video

Jaké je to mít koronavirus? Jaké jsou jeho příznaky a je možné se nakazit i při cestě do obchodu či na záchod? Jak ukazuje příběh českých dívek zveřejněný na YouTube, stačí opravdu málo. 

Dvojice českých dívek natočila video, ve kterém popisuje své zkušenosti s nákazou koronavirem. Video vzbuzuje mnoho emocí a především poukazuje na několik zásadních informací, které již delší dobu slýcháme z médií i od odborníků. Nakažených je výrazně více a testuje se málo. Chyby navíc dělají nejen pacienti, ale také doktoři, kteří pacienty posílají s příznaky domů v domění, že mají pouze chřipku.

Přesně takový případ se stal dvojici dívek, z nichž jedna měla v sobotu pozitivní test na koronavirus. Společně se svou spolubydlící jedna z dívek navštívila nemocnici v Motole, protože už několik dní měla horečky a bolela ji hlava. Druhý den po odběru jí byla nákaza potvrzena a bylo jí řečeno, ať dodržuje karanténu. Brzy začala mít příznaky i její spolubydlící, kterou však hygiena odmítla testovat z důvodu, že je jasné, že je nakažená. 

Zarážející je však jiný fakt – 2. dívka není evidována jako nakažená i přes to, že žije v domácnosti s nakaženou osobou, má stejné příznaky a doktoři jí sdělili, že o nákaze není pochyb. Co to v praxi znamená? Jestliže máme v České republice kolem 400 nakažených, bude realita naprosto odlišná. Stačí vzít v potaz fakt, že druhá dívka si musí na test počkat celý týden. Do té doby ji úřady evidují jakožto zdravou.

Video z české karantény: Měly jsme tu čest poznat koronavirus

Následuje text tak, jak jej dívky sdílely se světem prostřednictvím portálu YouTube. Za pouhý den nasbíralo desetitisíce zhlédnutí a sledovanost stále roste. „Bohužel jsme měli tu čest poznat koronavirus blíž, než je nám milé. Zjistili jsme, jak je boj s touto nemocí náročný a proto nás moc mrzí, že někteří to stále neberou vážně, dělají si z toho srandu a ohrožují druhé tím, že chodí bez roušky. Toto video nás stálo hodně sil, proto Vás poprosím o sdílení, aby se dostalo k co nejvíce lidem, jež to stále nepochopili. Chceme tímto poukázat na zákeřnost tohoto viru, a z trochu jiné perspektivy a upozornit na to, že to opravdu žádná sranda není,“ zmiňují dívky v popisu videa.

https://www.youtube.com/watch?v=eslbV6ogyv0

Buďte k sobě ohleduplní a hlavně neudělejte stejnou chybu jako my, že jsme slepě věřili doktorce, že to nic není a ohrozili tak jinou doktorku se setřičkou v nemocnici. Musíme si zdravotníky hýčkat, bez nich by jsme byli v háji. Mockrát děkuji, že jste si našli čas na přečtení těchto řádků a případné zkouknutí videa a přeji Vám, aby jste se s tímto svinstvem nesetkali ani vy, ani Vaši blízcí.“ 

Jak dokazuje video, realita je poněkud jiná, než hlásají oficiální čísla. Buďte proto opatrní, nenavštěvujte seniory a snažte se nosit roušku a mýt si ruce jak jen je to možné.

Recept na výrobu dezinfekčního gelu na ruce: Recept podle organizace WHO.
Návod na roušku: Lidé se nespoléhají na stát a šijí

Přečtěte si také