Jak neplatit za palubní zavazadlo? Cestující vyzrál na Ryanair

Už i nízkonákladové aerolinky začínají hledat cesty, jak donutit cestující zaplatit větší sumu. Nedávné omezení oblíbené nízkonákladovky RyanAir donutilo uživatele hledat kreativní cesty, jak se placení vyhnout. A nebudete věřit, jak propašoval na palubu obsah celého kufru jeden britský cestující.

Kontroverzní poplatky za malé palubní zavazadlo naštvaly nejednoho cestujícího. Jen málokdo se proti nim však rozhodl aktivně vzepřít. 30letý Lee Cemino zveřejnil video, ve kterém mapuje svou snahu propašovat na palubu letadla společnosti RyanAir obsah celého palubního zavazadla. Vyhnul se tak poplatku 8 liber, který by jinak musel za palubní kufr, který se nevejde pod sedadlo, zaplatit.

Jak nezaplatit ani korunu a vzít si s sebou vše potřebné?

Kreativita nezná mezí. Lee se rozhodl, že na aerolinky vyzraje a držel se pravidla, že co má “oblečeného” na sobě, za to rozhodně nic platit nemusí. Zašel tedy ke krejčímu a nechal upravit svůj starý kabát tak, aby mu do něj byly zevnitř našity velké kapsy.

Když přišel den “D”, byl britský cestující náležitě nervozní. Aby také ne, přeci jen byl jakožto člověk s podivně naplněným kabátem podezřelý. Na letišti si kabátu nicméně nikdo ničeho nevšímal a ani Ryanair na kreativní zavazadlo nemohl nic říct. Zajímavý nápad, co myslíte?

Přečtěte si také