Jak vybrat trendy čepici?

Čepice se řadí mezi výrazné módní doplňky, které jsou vidět hned na první pohled. Je tedy velmi důležité, abychom čepici vybírali pečlivě a uvážlivě. Jestliže nejste zrovna módní guru, nevadí. Na následujících řádcích si povíme, podle jakých kritérií se řídit, abychom si i my vybrali ten správný model čepice. Těch je totiž na trhu opravdu nepřeberné množství, je tak dobré znát alespoň základní pravidla, díky kterým s výběrem nešlápnete vedle. Čtěte a inspirujte se s námi!

Podle jakých kritérií vybírat módní zimní čepici?

Zimní čepici můžeme vybírat na základě nejrůznějších parametrů. Můžeme volit čepice s podšívkou i bez ní. Sportovní čepice však raději vybírejte s podšívkou, nechcete přeci na svahu či zimní túře mrznout. K elegantním outfitům se pak hodí i modely čepic s nejrůznějším zdobením. Volit můžete chlupaté bambule, třpytivé kamínky, korálky či kovové cvočky. Nezapomínejte však, že je čepice nejen funkční, ale také módní doplněk, který by tak měl barevně ladit i s ostatními prvky vašeho outfitu. Čepici s perličkami tak kombinujte s perlovými náušnicemi, chlupatou bambulku zas můžete vkusně sladit s kožíškovým límcem od vaší bundy či s chlupatým okrajem rukavic. Čepici se stříbrnými kamínky pak budou slušet stříbrné šperky.

Zimní čepice mohou mít také nejrůznější strukturu. Letos budou v kurzu žebrované i hladké modely čepic. Záleží tedy na tom, jaký je váš jedinečný vkus. Samozřejmě je pak třeba vybírat i další textilní doplňky ve stejném provedení. Zimní čepici pak můžeme vybírat i na základě tvaru vašeho obličeje, střihu vašich vlasů či dle její barvy. O tom si povíme více v následujících odstavcích.

Jak vybírat zimní čepice podle tvaru obličeje a délky našich vlasů?

Při výběru zimní čepice hraje důležitou roli i to, jaký máme tvar obličeje. Máte-li kulatý obličej, uděláte nejlépe, pořídíte-li si asymetricky řešenou čepici. Slušet vám bude i elegantní trendy baret. Hranatému tvaru obličeje pak lichotí zejména vysoké čepice, které mají tu výhodu, že dokáží naši tvář opticky prodloužit. Vy z vás, kteří máte hranatý tvar obličeje, vsaďte na módní zimní čepice, které spadají mírně do čela. K oválnému tvaru obličeje se pak budou hodit zejména symetrické čepice.

Zaměříme-li se na délku vlasů, znějí módní pravidla následovně. Dlouhovláskám sluší zejména čepice v klasickém a prodlouženém střihu. Muži a ženy s krátkým střihem pak častěji volí méně rozměrné čepice, díky kterým nezanikne jejich účes. Vhodné jsou i trendy zimní barety.

Jaké barevné provedení čepice zvolit, abychom byli trendy?

V letošní zimní sezóně budou v kurzu zejména pastelové a přírodní odstíny barev. Modré, kanárkově žluté i oříškové čepice tak budou tím správným řešením. Jestli-že jste příznivci extravagantních modelů, můžete sáhnout i po čepici se zvířecími motivy. Ty budou letos v zimě opravdovým trhákem. K módním čepicím v leopardím, zebrovaném či krokodýlím provedení pak zvolte decentní jednobarevné oblečení. Naopak k jednobarevným čepicím se můžete více odvázat a vybírat oděvy v pestrobarevném provedení. A pozor! Zimní čepice by měla ladit i s vaší obuví. Minimalistickým čepicím tak budou slušet i jednobarevné trendy dámské či pánské sneakersy. K čepici s chlupatou bambulí pak můžete nazout kozačky nebo polokozačky s chlupatými prvky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také