Češi už plánují letní dovolenou: Jaké jsou nejlepší destinace pro rok 2020?

Kam vyrazit v létě na dovolenou, neutratit majlant a zůstat v bezpečí? Léto se blíží a spolu s ním prázdniny a dovolená. Pokud si pospíšíte, stihnete si zajistit letní dovolenou ještě během First minute slev, tedy nejvýhodněji. Nejoblíbenější je v Česku stále cestování s cestovní kanceláří. Ty za vás vyřídí prakticky celou administrativu, zajistí ubytování a často i program. My jsme se v tomto článku rozhodli představit 5 nejlepších a navíc dostupných destinací, které si pro letní dovolenou můžete vybrat.

Všechny vybrané destinace jsou poměrně blízko, jsou bezpečné, levné a mají skvělý přístup k moři a dobrému jídlu. Navíc se drží daleko od rizikových zemí, které by mohly být (i vzhledem k aktuálnímu dění v Číně) zdraví nebezpečné.

5. Tunisko

Tunisko je země nacházející se v severní části Afriky. Historie země je prastará a zejména milovníci antiky se budou cítit ve svém živlu. Na území Tuniska naleznete slavné Kartágo, rodiště slavného vojevůdce Hannibala. Po pádu Kartága zde zapustila kořeny římská říše a právě po ní zde zbylo nejvíce slavných staveb v čele s obřím amfiteátrem, ne náhodou podobnému slavnému Koloseu v Římě. Tunisko je ale také domovem slavné a skvělé kuchyně. Národním jídlem je dnes populární kuskus. Ulice měst jsou skrz na skrz provoněny kořením a místní obyvatelé jsou velice přátelští.

4. Balkánské destinace – Černá Hora

Evergreenem mezi českými dovolenými jsou balkánské destinace. V posledním době jsou na obrovském vzestupu služby i zázemí místních hotelů. Přímo kouzelnou destinací je v současnosti Černá Hora. Země slavná pro svojí historii, kdy místní obyvatelé po staletí statečně a úspěšně vzdorovali gigantické Osmanské říši. Černohorci jsou na svojí historii patřičně hrdí, ale stejně tak jsou pyšní na svojí přírodu. Země nabízí přímo fantastické přírodní památky, čistou mořskou hladinu, nádherná, historická městečka a nově i nádherné hotely.

 

3. Řecko

Pevninské Řecko a zejména řecké ostrovy jsou už po desítky let tím pravým místem pro dovolenou. Těšit se můžete na fantastické pláže, krásné moře, přírodu i historii, vždyť právě Řecko je kolébkou naší civilizace. Řekové si po staletí zachovali svojí osobitou kulturu, národní pokrmy a zvyky. Vypravte se na projížďky lodí, nebo si užívejte bohaté večerní programy a lahodné pokrmy.

2. Turecko

Budete se divit, ale je to tak. Dovolená v Turecku Vás často vyjde i o něco levněji, než v Řecku, to ale neznamená, že by na vás čekalo méně zábavy. Turecké hotely si drží vysoký standart, často disponují vlastními bazény, nebo dokonce Aquaparky. Země je bohatá svojí historií, za všechny zmiňme Římskou říši, Byzantskou říši, Osmanskou říši, nebo křížové výpravy. Čeká na Vás nádherné moře, lahodné pokrmy, i proslulé orientální bazary a uličky. Turecko si prostě zamilujete.

1. Egypt

Jednoznačná jednička mezi cenově nenáročnými dovolenými je Egypt, domov nejstarší civilizace na světě. Budete nadšení místními hotely a památkami. Zejména oblast Hurghada můžeme vřele doporučit. Budete u vytržení z korálových útesů, pláží, hotelových bazénů i barů. Můžete si odtud snadno udělat výlet za nejslavnějšími památkami světa, nebo na horu Sinaj. Nemusíte se přitom vůbec bát, všichni v Egyptě jsou si dobře vědomi důležitostí cestovního ruchu pro ekonomiku celého státu. Egypt, ačkoliv je většinově muslimskou zemí, je zároveň domovem jedněch z nejstarších křesťanů na světě. Pokud budete mít tu možnost, určitě navštivte místí kostely. Egypt je cenově dostupný a budete na něj vzpomínat pouze v dobrém.

Přečtěte si také