Jak smazat Instagram účet z mobilu? Jde to jednoduše!

Toxický svět sociálních sítí člověka jednoho dne omrzí. Ať už si jen chcete dát dlouhodobý detox, nebo svůj profil zrušit navždy, máme pro vás návod, jak se účtu na Instagramu zbavit.

Právě Instagram má podle řady výzkumů nejhorší dopad na psychiku uživatelů. Jsou totiž vystavováni zkreslenému obrazu „reality“, který vytváří pocit méněcennosti a nedokonalosti.

V tomto článku vám prozradíme, jak odstranit účet na Instagramu – pojďme tedy rovnou k věci. Dobrou zprávou je, že postup odstranění účtu na Instagramu je úplně stejný pro všechna zařízení se systémy Android i iOS, takže se nemusíte obávat, že byste podle tohoto návodu neuspěli ve snaze smazat si IG účet.

Jak zrušit účet na Instagramu?

Nejprve se ujistěte, že je vaše zařízení připojeno k internetu. Jakmile se připojíte k internetu, jednoduše otevřete aplikaci Instagram. Až bude aplikace Instagram spuštěná, tak jednou klikněte na ikonku svého profilu v pravém dolním rohu. Následně ještě klepněte na ikonku tří řádků, kterou naleznete v pravém horním rohu vašeho profilu a poté se přesuňte do Nastavení.

V něm vyberte Centrum nápovědy, jež vám rozbalí novou nabídku, ve které zvolte možnost Správa účtu, v níž se konečně doberete k možnosti smazání účtu – konkrétně je v tomto bodě potřeba kliknout na tlačítko Jak odstranit účet na Instagramu. Díky tomu vám vyskočí další rozbalovací nabídka, v níž je potřeba sjet až dolů, kde najdete tlačítko Odstranit účet – na něj samozřejmě klikněte

Dokonalý život neexistuje. Pouze na sociálních sítích. Foto: Unsplash

Ve většině případů pak budete ještě jednou vyzváni k vyplnění vašich přihlašovacích údajů, tedy uživatelského jména a hesla. Pakliže se tímto procesem úspěšně prokoušete, tak budete přesměrováni na stránku, z níž je už proveditelné samotné smazání účtu. Zde akorát musíte uvést důvod, proč účet mažete – to uděláte tak, že vyberete libovolný důvod z nabídky, a svou volbu potvrdíte kliknutím na Hotovo.

Poté budete naposledy vyzváni k zadání hesla od vašeho IG účtu. Po jeho vyplnění už stačí pouze zvolit Trvale odstranit můj účet, čímž bude váš účet nadobro z Instagramu smazán. Pakliže se ale máte v budoucnu v plánu k vašemu IG účtu vrátit zpět, tak raději volte možnost Dočasně deaktivovat můj účet, neboť ta vám umožní po naplánované pauze od Instagramu okamžitě obnovit všechny vaše fotografie a sledující.

Úvodní fotografie: Unsplash

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také