Fantastické kosmetické ingredience, které opravdu fungují

Kosmetický průmysl je plný produktů, které slibují rychlé hojení ran, odstranění suchosti, hladkost a zvlhčování různých částí těla. Ne všechny produkty jsou opravdu tak účinné, jak bychom si přáli. Pokud hledáte krém, sérum nebo jakýkoliv jiný produkt pečující kosmetiky, doporučujeme se zaměřit na složení a pečlivě si ho prostudovat. Pročtěte si etiketu a názvy všech složek, které výrobce použil, vaše tělo vám za to poděkuje. My vám dnes poradíme, jaké ingredience v kosmetice opravdu fungují.

Kvalitní kosmetické produkty si můžete vybrat zde https://makeup.cz/categorys/565979/.

Kyselina hyaluronová

O pozitivním vlivu kyseliny hyaluronové na pleť ví asi každý. Její hlavní výhodou je schopnost přitahovat a udržovat vlhkost uvnitř pokožky, což znamená, že je vynikající zvlhčující složkou. Kosmetické přípravky, které obsahují kyselinu hyaluronovou, je lepší nanášet na vlhkou pleť po toniku nebo dokonce ihned po umytí. Pleti dodá nádherně upravený vzhled a zpomalí proces stárnutí.

Kyselina hyaluronová se přidává nejen do pleťových krémů a sér, ale je také hlavní složkou fillerů na vyhlazení vrásek, zvětšení objemu rtů a jiných kosmetických procedur.

Vitamín C

Tato složka je jedním z nejsilnějších antioxidantů: zpomaluje proces stárnutí, chrání pleť před negativními vlivy prostředí, má vyhlazující účinek a také bojuje proti pigmentaci. Vitamín C se může prodávat v několika formách: vodorozpustný či rozpustný v tucích. Podle nejnovějších studií má vitamín C nejlepší účinek na pleť v kombinaci s kyselinou ferulovou. 

Při nákupu kosmetiky s vitamínem C nezapomeňte, že obsah otevřené nádoby můžete používat nejdéle šest měsíců ode dne její otevření. Taková kosmetika se nejlépe nanáší na suchou pleť. 

Kosmetika s obsahem kyselin

Kyseliny odstraňují odumřelé kožní buňky, vyhlazují, sjednocují barevný tón pleti, dodávají ji zářivost, zvyšují pružnost, bojují s pigmentací, léčí záněty a akné. 

Kosmetické přípravky musíte vybírat podle toho, jaké problémy s pleti chcete řešit. Proto doporučujeme obrátit se o radu na lékaře nebo kosmetologa. 

Hlavním pravidlem při používání kyselin je neustálé aplikování krémů na opalování a hydratačních krémů.

Pro domácí použití se hodí například kyselina salicylová, kyselina glykolová, kyselina mléčná, kyselina ovocná atd. Před použitím přípravku si pozorně přečtěte návod k použití.

Ano, ideální kosmetický produkt neexistuje. I to si musíme uvědomit a nehledat to, co nikdy nenajdeme. Důležité je, aby kosmetika, kterou používáme, fungovala, neškodila pleti a nevyvolávala alergické reakce.

Fotografie: Pixabay

Přečtěte si také