Irské ženy se svlékly pro charitu, překonaly rekord

Dva a půl tisíce irských žen se v rámci každoroční charitativní akce Strip & Dip svléklo do naha a alespoň na pět minut vlezlo do vody. Zapsaly se tím do Guinnesovy knihy rekordů a vybraly peníze pro charitu zaměřenou na léčbu dětské rakoviny.

Prestože z pohledu vedrem stiženého Česka se podobné nahé koupaní jeví velice příjemně, pro spoustu slečen zřejmě nebylo plavání u pláže Magheramore zrovna idylkou, teplota vody totiž dosahovala jen nějakých 12 stupňů celsia. Osvěžující.

Padl tři roky starý rekord, kdo jej znovu překoná?

Dřívější rekord v této charitativní akci přezdívané “skinny-dipping” navíc padl opravdu o hodně. Původní nejvyšší příčku totiž držel australský Perth už od roku 2015, kde se “nahé charity” zúčastnilo 786 žen. Nutno podotknout, že tam se přítomným dámám jistě plavalo lépe – voda u australských břehů v té době byla kolem 23 stupňů celsia.

Protože skinny-dipping je stále populárnější, dá se čekat, že rekord bude opět překonán. Perth se prý již nechal slyšet, že si chce rekord vzít zpátky. V roce 2016 se předchozí rekord pokoušely v San Diegu, ale organizátorům se nepodařilo sehnat příslušná povolení.

V Irsku se Stip & Dip konal už pošesté, poprvé se však může pochlubit tak vysokou návštěvností. Akce přilákala ve velké míře ženy, které samy mají s rakovinou zkušenosti, ať už u sebe nebo svých blízkých. Každý rok se na charitu vyberou desítky tisíc euro a letos by mohla akce překonat rekord i v tomto ohledu.

(Video obsahuje letmou nahotu.)

Zdroj fotografií: Reuters, Clodagh Kilcoyne, Irish Times

Přečtěte si také