Nádhera! Muž zachraňuje vzácné druhy motýlů na svém dvorku

Swallowtail butterfly, neboli „modrý otakárek“, byl ještě nedávno druhem motýla, který nebyl daleko vyhynutí. Dnes je však tento druh zachráněn především díky práci Tima Wonga, biologa z Kalifornské akademie.

Tim se rozhodl zkusit tento vzácný druh zachránit a vybudoval speciální skleník přímo na své zahradě. Skleník má vše podstatné pro růst a zdravý vývoj motýlů – sluneční světlo, kolísání teplot a občasný vítr. Timovi se také podařilo zjistit, že motýli se živí pouze jednou rostlinou – California pipevine, vytrvalou dřevinou, rostoucí především v okolí Kalifornie.

Po chvíli začal Wong tuto rostlinu na své zahradě pěstovat a jak jistě tušíte, jeho motýlí ráj se stále více a více rozrůstá.

rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-9 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-10 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-18 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-19 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-24
 • Mohlo by vás zajímat

  Komentáře

  komentářů

  Další články

  Více v Videa, Z YouTube scény
  Sabaton – Kingdom Come: Deliverance, cover písně k české hře

  Švédská hudební skupina Sabaton na svém Youtube kanálu publikovala svou...

  Zavřít