Nádhera! Muž zachraňuje vzácné druhy motýlů na svém dvorku

Swallowtail butterfly, neboli „modrý otakárek“, byl ještě nedávno druhem motýla, který nebyl daleko vyhynutí. Dnes je však tento druh zachráněn především díky práci Tima Wonga, biologa z Kalifornské akademie.

Tim se rozhodl zkusit tento vzácný druh zachránit a vybudoval speciální skleník přímo na své zahradě. Skleník má vše podstatné pro růst a zdravý vývoj motýlů – sluneční světlo, kolísání teplot a občasný vítr. Timovi se také podařilo zjistit, že motýli se živí pouze jednou rostlinou – California pipevine, vytrvalou dřevinou, rostoucí především v okolí Kalifornie.

Po chvíli začal Wong tuto rostlinu na své zahradě pěstovat a jak jistě tušíte, jeho motýlí ráj se stále více a více rozrůstá.

rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-9 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-10 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-18 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-19 rare-blue-swallowtail-pipevine-butterfly-repopulation-tim-wong-24Komentáře

Další články

Více v Technologie, Videa
Co je to druhá jakost? Elektronika a zboží 2. jakosti ušetří vaší peněžence

Druhá jakost neznamená horší kvalitu. Může jít o zboží rozbalené,...

Zavřít