Harry Potter v Česku svádí boj s Milošem Zemanem

Harry Potter se podíval do České republiky a svádí boj s hrozivým milovníkem cigaret a alkoholu, Bumbálem Milošem Zemanem. Nové video z dílny kreativního videokouzelníka Michala Orsavy a Michaely Lovecké vznikalo půl roku a je plné vtípků a narážek na současné dění. 

Videokouzelník Michal Orsava se svým týmem vytváří virální videa, která baví český internet. Kreativní režisér a scénárista v jedné osobě stojí za známými videi jako je Knight Rider na D1 či BRNO – Město plné vzrušení! (všechna Michalova videa). V každém ze svých videí upozorňuje na aktuální společenské problémy a události a jinak tomu není ani u nového počinu Harry Potter v Česku.

Prvotní nápad na video a celkovou realizaci mají na starosti Michal Orsava a Michaela Lovecká. Společně vytvořili virální videa jako Sám doma s Donaldem Trumpem a Návrat do budoucnosti České republiky. Realizační tým je ovšem složen z mnoha dalších členů jako jsou kameramani, grafici, 3D animátoři.

Skrytých narážek je ve videu spousta. Doporučujeme si proto po prvním přehrání video spustit znovu a připravit prst na mezerník či plačítko “Pozastavit”, určitě se při čtení bannerů, nápisů a novinových článků zasmějete.

Michal společně se svým týmem při tvorbě virálních videí pracuje s filmovými záběry, které prolíná s vlastními natočenými videi. Následují měsíce postprodukce, při kterých se vše maskuje a skládá tak, aby byl výsledek co nejdůvěryhodnější. Harry Potter tak může stát na Karlově mostě s Milošem Zemanem i přesto, že se tito dva nikdy nesetkali.

Pražský hrad se stal Prahavicemi, zemi vládne zlý kouzelník

Počin s tematikou světa Harryho Pottera je doslova prošpikovaný narážkami na aktuální dění v České republice. A to nejen na dění politické. Pražský hrad se stal novými Bradavicemi a jak tomu v kouzelnickém světě bývá, dobro svádí tuhý boj se zlem. Naštěstí je tu ale Harry.

Psali jsme o tvorbě Michala Orsavi:

Souboj Harryho s Milošem Zemanem. Podoba prezidentova patrona je jasná.

V klipu dojde i na postavy z Pána prstenů, Hry o trůny či známých českých pohádek. Nechybí ani Zemanův guru Vladimir Putin či věrný přisluhovač Andrej Babiš. Objeví se však i narážky na zpěváka Daniela Hůlku, písničkáře Nohavicu a mnoho dalších. Právě množství skrytých narážek je charakteristickým znakem Michalových videí. A jak to s Harrym Potterem v České republice dopadne? Podívejte se sami. 

Přečtěte si také