Podporujeme sny, podpořte je s námi: Feldou do Číny

V dnešním světě jsou bláznivé sny něčím, co nás dokáže vytrhnout z každodenního shonu a dodat nám špetku potřebného entuziasmu. Ten může konkrétní sny přeměnit ve skutečnost a otevřít nám dveře k něčemu dobrodružnému, k něčemu zábavnému.

Cestovatelské „roadshow“, pod kterými si na první dobrou vybavíme určitě originální cesty Trabantů, lidi baví a inspirují zároveň. To je – dle nás – to zásadní, co mohou projekty tohoto ražení lidem skutečně přinést. A to není přeci málo…

Projekt vysokoškolských studentů Feldou do Číny je dozajista zábavnou a snovou reakcí na cestovatelská dobrodružství.

A proč s Feldou zrovna do Číny? Inu, proč ne…

story_image_1463086975028

Sympatický tým se rozhodl vydat řečeno vlastními slovy na „expedici dvěma automobily Škoda Felicia k hranicím Číny a doufejme i zpět“. Takový trip samozřejmě není úplně zadarmo, a tak na projektovém startovači HitHit prosí o vaši podporu. A jelikož jsou to kluci skutečně skromní, cílová částka není žádný megalomanským výmyslem, ale reálně nastaveným minimem, který pomůže odrazit projekt ve spolupráci s dalšími sponzory a vlastními úsporami k realizaci. Záštitu nad projektem převzal samotný rektor ČVUT.

Češi se naučili podporovat zábavu. Denně posílají přes internet desítky tisíc korun svým oblíbeným virtuálním bavičům, kteří převážně z pohodlí svého domova tvoří leckdy pochybnou, ale pro masy vesměs povedenou satiru. Možná právě o to víc je důležité se více zamýšlet, jakým směrem chceme kulturu zábavného segmentu sami sunout. Každý samozřejmě dle svého přesvědčení.

Pokud projekty jako Feldou do Číny najdou dostatek svých podporovatelů (a my doufáme, že ano), můžeme se těšit na více podobných či jen koncepčně inspirovaných cestovatelských zážitků, které nás budou bavit, vzdělávat a třeba i motivovat k uskutečnění vlastních snů.

Přečtěte si také