Udělejte si doma vlastní magnetický sliz

Rádi doma děláte různé pokusy anebo jste si kdysi jako děti hráli ve tmě se svítícím zeleným slizem, který se prodával v plastové tubě s designem barelu toxického odpadu? V níže uvedeném videu je uveden návod, jak si podobný sliz udělat a taky se rovnou můžete podívat, jak výsledný produkt vypadá.

Vyrobit ho můžete z poměrně snadno dostupných ingrediencí, které ve většině domácností (snad kromě železných pilin) najdete.
Co budete tedy potřebovat?

 1. PVA lepidlo (na bázi polyvinylacetátu), což je třeba Herkules
 2. Borax (pokud nemáte čistý borax,můžete použít prací prášek nebo tekutý škrob, který jej obsahuje)
 3. Železné piliny, nebo železný prach (přidejte, pokud chcete, aby sliz byl magnetický). Koupit jej můžete online za pár korun.
 4. Barvivo dle libosti

Postup:  Rozdělíme si množství lepidla na dvě poloviny, jednu dáme do mísy, druhou smícháme s vlažnou vodou a teprve přidáme k první polovině.  Rozpustíme lžíci boraxu ve vlažné vodě a za stálého míchání pomalu přiléváme ke směsi z lepidla, která začne houstnout a získávat svou „slizovou“ konzistenci. Pokračujte, dokud se ze slizu nevytvoří kulička. V této fázi již máte sliz hotový a nemusíte pokračovat dále, pokud však chcete, aby váš sliz magnetizoval, přidejte železné piliny (prach) a vámi zvolené barvivo pro zajímavější vzhled.

 




 • Komentáře

  komentářů

  Related Posts

  Více v Legendární, Videa
  Když je kameraman doslova zvíře, ukradené kamery vydaly svědectví

  Možná už jste se někdy zamýšleli nad tím, jaké je...

  Zavřít