Vánoce se blíží. Jak ušetřit na vánoční dárky?

Jak ušetřit na vánoční dárky a ani se hříšně nezadlužit? Pokud i vy řešíte dilema, jak svým blízkým udělat radost pod rozsvíceným vánočním stromečkem, ale peněz v rodinném rozpočtu nezbývá, máme pro vás pár jednoduchých inspirací, jak ušetřit na vánoční dárky na poslední chvíli.

Je čas vrhnout se na zásoby

Nakupování v předvánoční čase je lákavé, vy mu však odoláte! Prozkoumejte pečlivě svou lednici, mrazák i spižírnu, a sepište si podrobný seznam ze kterého vařte. Ušetříte tak nemalé peníze za nákup mouky, těstovin, rýže i různých dalších polotovarů. A vaše spižírna bude pěkně přirozeně probraná – aniž byste za pár měsíců museli jídlo vyhazovat, protože projde datem minimální spotřeby. A vy hlavně ušetříte na vánoční dárky.

Držte se také zlatého pravidla, že nové věci přikupujte pouze ty, které skutečně potřebujete. A rozhodně nakupujte s plným břichem. A přesným seznamem. Stejně tak nenakupujte do zásoby výhodnou kosmetiku či drogerii.

Možná vás překvapí, jaké poklady ve spižírně máte. Foto: Unsplash

Slevy nejsou tabu

Mnoho lidí se stydí, když má přiznat, že nejraději nakupuje vše ve slevách – od potravin až po oblečení. Na tom však přeci není nic hanlivého ani urážlivého. Naopak – tito lidé obratně využívají nabídek obchodníků. A významně tak šetří svůj rodinný rozpočet. Přidejte se k nim i vy! Vánoční dárky totiž můžete velmi výhodně nakoupit ve slevách, akčních nabídkách i výprodejích. Pokud je váš rodinný rozpočet našponovaný, jsou slevy ideální příležitostí právě před Vánoci.

Prozkoumejte sílu internetu

Víte o tom, že internet je plný zajímavých bazárků a skupinek, ve kterých můžete nakoupit báječné vánoční dárky za pár korun? A to dokonce i dárky zcela nové, nepoužité? I vám se už určitě někdy stalo, že se vám sešly dva stejné dárky. Mnoho lidí na internetu nabízí za výhodnější cenu právě tyto dárky, ale také dárky nevhodné či nevyužité. Můžete tak svým blízkým udělat velikou radost, a přesto neutratit mnoho.

Pro děti najdete na internetu spoustu věcí za pár korun. Pomůžou internetové bazary, Facebook skupiny či Vinted. Foto: Unsplash

Obzvláště pro malé děti pak naleznete doslova vánoční poklady – hračky sice již používané, ale ve skvělé kondici. A malé dítko nehraje na to, zda je dárek nový – důležité pro něj je, že dárek JE.

Vsaďte na vlastní zapomenuté poklady

Také rok co rok podnikáte úklidové předvánoční manévry? Co letos udělat místo pro nové vánoční dárky, a krapet provětrat šatník, komoru, sklep a hlavně dětský pokoj? Všechny nepotřebné věci, které jsou vám už malé nebo je již nevyužijete, a jen vám doma zabírají cenné místo, můžete právě před Vánoci chytře zpeněžit! Nabídněte je dál! Uděláte tím radost dalším lidem, kteří třeba právě tyto věci shánějí, a navíc šikovně vyděláte na vánoční dárky pro vaši rodinu.

Nebojte se počítat

Než se vrhnete do víru předvánoční obchodní horečky, vezměte do ruky tužku a papír. Sedněte si, a stanovte si pevnou a dosažitelnou částku, za kterou každému členu rodiny můžete koupit nějaký pěkný a zajímavý dárek, který potěší. Tuto částku pak rozhodně nepřekračujte – vyjdou vám tak spravedlivě peníze i na ostatní blízké. Když už budete mít konkrétní představu o tom, kolik peněz můžete za jednotlivé dárky utratit, mnohem lépe se vám bude jejich nákup realizovat. Připravte si podrobný seznam vánočních dárečků, a teprve pak vyrazte do obchodu.

Každá koruna se počítá. Foto: Freepik

Úvodní fotografie: Unsplash
Zdroj: Redakce ViralSvět.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také