Diggerland: Zábavní park pro všechny nadšence těžké techniky

Mnoho dětí fascinují velká auta a stavební stroje, ať už jde o míchačky, kombajny anebo právě bagry, které tomuto netradičnímu parku kralují.

Bagry lákají malé i velké, po světě již vzniklo 5 parků

První Diggerland vznikl před 14 lety v anglickém městě Strood, inspirací mu byly bagry a firma JCB. Park působí netradičním dojmem, zvláště kombinace “šedého a prašného” industriálního prostředí s místem, kam chodí rodiny s dětmi trávit svůj volný čas. Nápad udělat z pracoviště přátelský zábavní park se však zdál být správnou volbou, jelikož je velice oblíbený nejen u dětí. To mimo jiné dokazuje i fakt, že se Diggerland za posledních několik let rozšířil o spoustu dalších poboček,  čtyři parky vznikly v Anglii a pátý ve městě West Berlin ve státě New Jersey v USA.

diggerland

Diggerland nabízí celou řadu atrakcí, mezi které patří kromě těch klasických, například Spindizzy, což je vlastně “kolotoč” vytvořený přimontováním sedaček místo lopaty na pásovém rypadle, které se otáčí kolem dokola. Za zmínku stojí také Skittles, což je obdoba kuželek, kdy demoliční koulí shazujete kuželky, v tomto případě panáčky.

Závody v traktůrcích i XL verze pro dospělé

Dalšími atrakcemi jsou Go-Karts, Mini traktory pro děti, Safari, Skyshuffle, kdy vás pomocí plošiny vyzvednou až do výšky 15ti metrů nebo třeba Robots, což jsou derby v malém stavebním nakladači s pneumatikami na čelním skle. Všechny atrakce jsou dětem přístupné od určité výšky, jsou tu však i “XL verze”, které jsou určeny pro dospělé nadšence, kteří si mohou vyzkoušet manipulaci se stroji na vlastní kůži.

pv_argo_001

Pokud budete mít možnost podívat se do Diggerlandu, neváhejte, bude to úžasný zážitek nejen pro vaše děti, ale i pro vás.

diggerland-county-durham-1

Přečtěte si také