5 míst, do kterých je vstup přísně zakázán, povíme vám proč!

Oblast 51 – Area 51

Area 51 je vojenská základna sídlící v Nevadě, USA. Hlavní účel je testování nových zbraní a prototypů stíhaček. I přes očividnou existenci ji americká vláda stále nepotvrdila.

AREA51
Metro-2

Metro-2 je název pro tajnou podzemní dráhu v Moskvě. Výstavba údajně začala za Stalina, krycí název KGB pro metro byl D-6. Metro je pravděpodobně stále ovládáno Ministerstvem obrany.

metro-2

Hadí ostrov

Ostrov, pravým jménem Ilha de Queimada Grande, ležící v Brazílii je velmi nebezpečný kvůli velkému množství plazů, kteří tam žijí. Říká se, že na metr čtvereční zde žijí až 4 hadi! Většina z nich je smrtelně jedovatých.

snake

Vatikánský tajný archiv

První zmínky o archivu pocházejí z roku 1612, kdy ještě stále patřil k vatikánské knihovně. Zdržovat se zde mohou jen určité osoby a to omezeně a v krátkém čase. Získat povolení je pro běžného smrtelníka prakticky nemožné.

vatikan

Základna Dulce

Dulce je tajná podzemní základna se stovkami tajných vchodů a východů a několika tisíci bezpečnostními kamerami, které sledují oblast kolem rezervace Archuleta Mesa v Novém Mexiku, USA. Základna se pravděpodobně zaměřuje na oblast genetiky, bližší informace jsou utajeny. Zastánci konspiračních teorií věří, že zde probíhá výzkum mimozemské rasy a tvorba nových živočišných druhů.

dulce

Přečtěte si také