Jak zjistit kdo volal a komu patří neznámé číslo?

Neznámé telefonní číslo se objeví na displeji a vy váháte, zda takový hovor vůbec přimout… Také se vám stává, že vám zavibruje telefon s neznámým a poněkud podezřelým číslem, telefon ze zahraničí, nebo prostě objevíte na displeji zmeškaný hovor od čísla, které nemáte uložené?  Existují způsoby, jak si lze neznámé číslo “proklepnout” a dokonce i zjistit komu patří. Připravili jsme pro vás ty nejlepší tipy.

Volání potencionálním zákazníkům je jednou z oblíbených činností marketingu. Velké firmy často provozují, nebo si pronajímají služby call center, jejichž zaměstnanci vám následně volají a nabízejí různé „výhodné“ nabídky, např. k novým tarifům mobilních operátorů. Pokud vás, stejně jako nás, takové hovory obtěžují, máme pro vás jednoduchý návod, který vám pomůže zjistit, kdo je oním volajícím.

Aplikace “Můžu to zvednout?” pro Android vám ihned řekne o koho se jedná

Můžu to zvednout? je uživatelskou komunitou skvěle hodnocená aplikace, která je navíc zcela zdarma. Po stažení z obchodu Google Play je aplikace spuštěna na pozadí a kontroluje, zda je číslo, které vám volá (nebo volalo) jen marketingová nabídka, nebo volá třeba kurýr a veze vám balíček, jako tomu bylo v našem případě.

V aplikaci můžete zjistit:

 • Kdo vám volá
 • Kdo vám volal
 • Jaké jsou recenze ostatních uživatelů u daného čísla
 • Můžete vkládat vlastní hodnocení čísel a pomocit tak ostatním

Komu patří mobilní číslo? Poradí vyhledávače

Dalším efektivním způsobem, jak zjistit kdo volá či volal, je jednoduše zadat číslo do vyhledávače Google.com, nebo do dalších vyhledávačů. Vyhledávače vás obvykle odkáží na další stránky, které už příchozí číslo monitorují (často si lze přečíst zkušenosti dalších uživatelů s daným číslem). Pokud dané číslo skrze vyhledávače neobjevíte, existuje šance, že se nejedná o žádný obtěžující hovor s jedinečnou nabídkou. Nejdříve však zkuste vyhledávat číslo v různých obměnách, např. s předvolbou, bez ní, nebo v zápisu s mezerami po třech číslicích. 

Jak by tedy mělo takové hledání skrze vyhledávač vypadat?

 • Do pole hledání (pokud byste se výsledku nedopátrali při prvním hledání) napište čísla v následujících tvarech a dejte vyhledat:
  • “+420333222111”
  • následně “+420 333 222 111”
  • poté “333222111” 
  • a nakonec zkuste hledat “333 222 111”.

Ukázku hledání můžete vidět na obrázku; je na první pohled zřejmé, že se jedná o dopravní službu DHL.

Další způsob pátrání po majiteli neznámého čísla, který vás může minimálně nasměrovat na správnou stopu, se odvíjí od lokalizace hovoru, tedy od určení telefonní předvolby státu. Např. předvolba pro ČR je +420 a musíte ji použít, voláte-li domů např. z Itálie. Řadu těchto předvoleb najdete na stránkách: mezinarodnipredvolby.cz.

Pozor na telefonáty z čísel se zahraniční předvolbou. Stát se může, že vás prozvoní neznámé zahraniční číslo např. s předvolbami +216 (Tunisko)+225 (Pobřeží slonoviny), +247 (Ostrov Asunción) nebo třeba +678 (Vanuatu). V takovém případě nevolejte zpět. Naletěli byste totiž podvodníkům a přišli klidně o stovky až tisíce korun!

Často se také doporučuje při hledání čísla volit různé variace poslední číslovky čísla. Pokud nenajdete shodu např. pro telefon 789 654 321, zkuste najít číslo 789 654 322 nebo 789 654 323. Pokud přijdete na to, že více číslovek v řadě využívá stejná firma či call centrum, je vysoká pravděpodobnost, že vám právě z této firmy někdo volal.

Podle prvních tří čísel telefonního čísla dnes již bohužel nerozlišíte, přes kterého operátora volající telefonuje. Např. původně první tři typická čísla 777 už dávno nepatří výlučně klientům Vodafone – jednotliví operátoři totiž např. čísla přestoupivších klientů nemění.

Článek vznikl ve spolupráci s odborníky z technologického magazínu inSmart.cz
 • Komentáře

  komentářů

  Related Posts

  Více v Videa, Virály
  První trailer Avengers: Endgame je tu. Fanoušci se mají na co těšit

  Očekávané pokračování Avengers: Infinity War bylo až doposud zahaleno tajemstvím. První...

  Zavřít