Zemřel Avicii: Top 10 jeho největších hitů DJ, které dobyly svět

Ve věku pouhých 28 let zemřel v Ománu světoznámý DJ Avicii. Tim Bergling, jak znělo jeho pravé jméno, se proslavil díky svému hudebnímu talentu a schopnosti propojovat ve své tvorbě různé nečekané styly, jak ukázal mj. v hitu Wake Me Up. 

Za svůj krátký život stihl Avicii opakovaně ovládnout žebříčky hitparád po celém světě. Dvakrát byl nominovaný na Grammy, získal dvojici ocenění MTV Europe Music Awards a jednou Billboard Music Award. Zpráva o úmrtí přišla pouhé 2 dny po jeho nominaci na ocenění 2018 Billboard Music Award za nejlepší album v kategorii dance/electronic.

Jak Avicii zemřel?

Oficiální zdroje zatím konkrétní důvod zmiňovat nechtějí. Již delší dobu jej provázel patný zdravotní stav způsobený nadměrnou konzumací alkoholu. V roce 2014 podstoupil operaci žlučníku a slepého střeva. Od roku 2016 kvůli špatnému stavu nejezdil na turné a chtěl se věnovat pouze studiové práci.

10 největších hitů Aviciiho

1. Avicii – Levels

2. Avicii – Wake Me Up

3. Avicii – Waiting for love

4. Avicii – I Could Be The One feat. Nicky Romero

5. Avicii – Silhouettes

6. Tim Berg – Seek Bromance

7. Avicii – Hey Brother

8. Avicii – “Without You” feat. Sandro Cavazza

9. Avicii – You make me

10. Avicii – The Days

Kondolence přichází ze všech koutů světa a už nyní je jasné, že svět ztratil jednoho z největších hudebníků současnosti. RIP Avicii “Life’s a game made for everyone, and love is the prize.”

Přečtěte si také