VR Doupě – v Pražské herně si zahrajete nejlepší virtuální realitu

Virtuální herny jsou v současnosti rychle se rozšiřujícím fenoménem. V podstatě jde o hraní počítačových her ve 3D realitě. Nasadíte si speciální brýle a vstoupíte do jiného světa, do reality hry, která se odehrává přímo kolem vás. Stáváte se její součástí, aktérem – otočíte hlavu a vidíte vedlejší ulici, kleknete si a ve hře klečíte na dlažbě ulice…

Prvního července v pražské ulici Roháčova na Žižkově, byla oficiálně otevřena nová virtuální herna VR Doupě. Nachází se na adrese Roháčova 1095/77 na Praze 3, hned u zastávky autobusů Černínova a pár minut cesty od tramvajové zastávky Ohrada. Zákazníky láká na nejmodernější výbavu v čele s headsety HTC Vive Pro a senzory pohybu.

Navštívili jsme VR Doupě

Ve VR Doupěti si přes jednoduchý online formulář rezervujete konkrétní termín. Příjemná obsluha s vámi poté vybere hru, kterou si chcete zahrát. Nasadí vám brýle pro virtuální hraní a do rukou vloží ovladač. Vše obsluha upraví tak, aby vám bylo pohodlně, nic vás nikde netlačilo a vše dokonale drželo. Navzdory počátečním obavám, nejsou robustně vypadající brýle a ovladače vůbec těžké a neomezují nijak hráče ve hraní. Po chvíli je přestanete vnímat, to už ovšem kolem vás poskakují pistolníci, které musíte postřílet.

Vaše realita je najednou uprostřed herního příběhu, vyhýbáte se střelám, kryjete se za barely, střílíte po slepu, zkrátka jako Clint Eastwood ve starých westernech. Zahrát si samozřejmě můžete i řadu dalších her a v případě zájmu lze dokonce hrát i s přáteli, kteří se nacházejí ve vedlejším herním prostoru.

Náš redaktor Lukáš se na divokém západě zhlédl.
Kolty ve hře jako byste drželi v ruce. Budou vám připadat jako opravdové, díky ovladačům v ruce navíc máte pocit reálného koltu i se spouští.

Pro dospělé i pro děti, virtuální svět vás vtáhne

Pro mladší věkové kategorie jsou dostupné hry jako Gnomes and Goblins, ve kterých se spřátelí s roztomilou potvůrkou a postupně s ní v interakcích spolupracují. Vše se odehrává v roztomilém stromovém městečku a hlavně, vše působí naprosto reálně.

VR Doupě samozřejmě kromě hraní nabízí i občerstvení, obsluha je vždy ochotná a máte jistotu, že se po dobu hraní věnuje výlučně vám. Čistota ve všech prostorách herny je samozřejmostí, stejně jako voňavé toalety. Nemusíte se bát ani tropických veder, která budou Českou republiku sužovat dalších několik týdnů, ve VR Doupěti je díky sklepním prostorům vždy příjemně.

Tip na výlet s rodinou i teambuilding

Závěrem zbývá podotknout, že virtuální hraní je ideální zábava také pro mladší hráče i laiky, kteří si prostě chtějí užít kvalitní zábavy, využít se ho dá i pro nejrůznější teambuildingové akce a obtížnější hry rozhodně obstojí i před náročnými uživateli. Virtuální hraní je skvělá zábava pro každého. Profesionální obsluha a příjemné prostředí nové herny pak vyzývají k opakovaným návštěvám. Za ViralSvět.cz návštěvu vřele doporučujeme.

Přečtěte si také