Úžasné! Podívejte se na 8bitový remake seriálu Stranger Things

Když 15. července letošního roku zveřejnil Netflix seriál Stranger Things, jen málokdo by čekal, že se během pár týdnů zařadí mezi jeho nejoblíbenější a nejsledovanější pořady.

Jde o osmidílný americký hororový seriál, jehož autorem jsou bratři Matt a Ross Dufferovi. Děj se odehrává v 80. letech v typickém maloměstě v USA, kde se ztratí malý chlapec, Will, a do hledání se pustí jeho rodina, přátelé a místní policejní oddělení. Pomalu však začnou zjišťovat, že tady něco nehraje a že čelí něčemu neznámému, nadpřirozenému. Pořad je oblíben zvláště díky svému nostalgickému nádechu 80. let a inspirací dobovými snímky, které v mládí hltala většina jeho nynějších fanoušků. Mnoho z nich seriál také popsalo asi jako Akta X natočené Stevenem Spielbergem.

Stranger Things – netradiční online video od fanoušků

Jako hold Stranger Things se na internetu objevila spousta fanouškovských výtvorů, ať už jde o gify, fanarty, teorie anebo třeba fanouškovská videa. No a jedno takové video bylo vytvořeno Youtube kanálem CineFix. Zde se inspirovali videohrami z 80. let, které byly tvořeny v 8mi bitové grafice a vytvořili video, které rekapituluje 1. sérii Stranger Things – v 8mi bitové grafice.

Upozornění: Video obsahuje spoilery

Pokud jste nedočkavými fanoušky seriálu, máme pro vás dobrou zprávu, že se již chystá druhá série, která by měla být uvedena  příštího roku.

Přečtěte si také