FattyPillow poštval fanoušky na restauraci, nyní je terčem kritiky

Pražská restaurace Podolka zažila nepříjemnost, které předcházela zdánlivě bezvýznamná návštěva známého YouTubera. FattyPillow po nespokojené návštěvě požádal své fanoušky, aby dali restauraci negativní hodnocení. Zvedl tím obrovskou vlnu nevole a teď je sám terčem kritiky.

Pokud jste někdy zahlédli komunikaci známého YouTubera, asi jste si všimli jeho nevybíravého způsobu mluvy a chování. Co na tom, že jej často sledují i mladší ročníky. Fatty zkrátka neuznává nic a nikoho snad jen kromě sebe a těch, kdo mu platí.

Po návštěvě restaurace Podolka požádal své fanoušky, aby jí zničili reputaci

Představte si: Několik dlouhých let provozujete úspěšnou restauraci, která se může pyšnit jedním z nejlepších hodnocení v Praze. Všechno jde jak má, až jednoho dne přijde zákazník, které není s návštěvou spokojen. Fatty údajně požádal personál o to, zda si může vzít židli z interiéru restaurace ven a nebylo mu vyhověno. Stane se, je naprosto běžné, že ne každý bude vždy nadšený a že ne vše je možné lidem dovolit. Daný zákazník má, stejně jako všichni ostatní, možnost si postěžovat, napsat negativní recenzi apod.

Nesmělo by se ovšem jednat o YouTubera s více jak 500 000 fanoušky, který se rozhodne, že využije své “moci” a bez většího přemýšlení vás potopí. Fatty své fanoušky navedl k zaslání negativního hodnocení a více jak 500 z nich jej uposlechlo. Co na tom, že podnik nenavštívili. Dlouhé roky hromaděné hodnocení restaurace spadlo z 4,3 hvězdičky na 2,8.

Fatty si asi myslel, že má v danou chvíli vyhráno… Naštěstí, ne každý je jeho náctiletou ovečkou. Po nasdílení statusu ze strany restaurace se strhla lavina a lidé zaslali populární Podolce více jak 1 500 kladných hodnocení, aby hodnotu zvrátili zpět k normálu. Zde již ani tak nejde o hodnocení, jako o zdravý selský rozum a smysl pro spravedlnost. Jsme rádi, že jsou v Česku lidé, kteří je mají a rozhodli se Podolku bránit.

Smutný pohled na chování YouTuberů

YouTubeři by si měli uvědomit dopady svých slov a činů. Chovat se jako pitomec v gameplay videu je jedna věc, využívat své fanoušky jako nástroj vlastní pomsty je ubohost. Doufejme, že Fattymu dojde, že udělal chybu a veřejně se omluví.

Negativní hodnocení restauraci dát může, ale motivovat k tomu své fanoušky, kteří podnik ani nenavštívili, je chování rozmazleného dítěte. Fatty tímto krokem v očích veřejnosti ještě zhoršuje již pošramocenou pověst českých YouTuberů. Bohužel…

Aktualizace 19.6.

Restaurace Podolka vydala po víkendu prohlášení, ve kterém děkuje za podporu i za konstruktivní kritiku. Své kladné hodnocení má prakticky na původní hodnotě a přibylo jí přes 2 000 kladných hodnocení. Restaurace nově zavedla také větší židli, která bude pro “větší” zákazníky k dispozici na vyžádání. FattyPillow se omluvil za nepřiměřenou reakci a celá situace se nyní konečně uklidňuje.

Přečtěte si také