Tipy a triky pro iPhone: 11 užitečných rad, které by měl znát každý

Možná už iPhone máte, ale nyní chcete využívat jeho funkce. Nebo možná máte iPhone již několik let, ale chcete si pořídit nějaké nové aplikace nebo vylepšení, aby byl váš telefon ještě lepší. Ať už je váš důvod jakýkoli, tyto tipy vám pomohou.

Je jedno, jestli máte nejnovější iPhone 14, nebo některý z předchozích modelů. Rady fungují napříč generacemi a dokáží výrazně usnadnit život.

1. Jak najít služby určování polohy

Zobrazí se seznam aplikací, které mají přístup k vaší aktuální poloze. Klepněte na aplikaci, kterou chcete vypnout (například Mapy). Pokud si nejste jisti, která aplikace má přístup k vaší poloze, klepněte na tři tečky v pravém horním rohu obrazovky a vyberte možnost Další informace. Zobrazí se vyskakovací nabídka; klepněte na možnost Zobrazit mou aktuální polohu. Zobrazí se vysvětlení, jak jednotlivé aplikace využívají vaši polohu. Pokud nechcete žádné konkrétní aplikaci povolit přístup k vaší poloze, vyberte místo toho možnost Žádná.

2. Vypněte aktualizace polohy

Chcete-li iPhonu 14 či staršímu zabránit v neustálé aktualizaci polohy, otevřete Ovládací centrum (přejeďte prstem od spodního okraje displeje dolů) a klepněte na ikonu zelené šipky. Na výsledném panelu Nastavení klepněte na položku Polohové služby. V části Omezit aktualizace na pozadí klepněte na Vypnuto.

 

3. Používání Siri k ovládání hudby

Siri může přehrávat skladby ze služeb Spotify, Pandora, iTunes Radio a Apple Music. Chcete-li začít, řekněte “Přehrát nějakou hudbu”. Siri vyhledá nejlepší skladbu a začne ji přehrávat. Chcete-li přeskočit dopředu, zeptejte se “Další skladba”, “Předchozí skladba” nebo “Přeskočit skladbu”.

4. Volání přímo ze Zpráv

Pokud během psaní zprávy obdržíte telefonní hovor, klepněte na Call Caller ID. Poté klepněte na položku Přidat číslo. Zadejte jméno a číslo osoby a klepněte na položku Další. ID volajícího nyní zobrazuje informace o kontaktu.

5. Odeslání e-mailu bez opuštění aplikace Zprávy

Při vytváření e-mailu klepněte na položku Compose New Message (Vytvořit novou zprávu). Zadejte předmět a text zprávy a poté klepněte na položku Odeslat. Po dokončení klepněte na položku Hotovo.

Foto: Apple

6. Hraní her na iPhonu s plnou pamětí

Hry není nutné instalovat. Existuje řada povedených online her, které fungují i bez instalace v zařízení. Na iPhonu můžete hrát online hry např. v online casinu https://sazenibonusy.cz/promo-kod-fortuna/, které nabízí také 100% vstupní bonus.

7. Získání pokynů od Siri

Řekněte “Directions” pro získání pokynů k jízdě nebo “Send directions to” pro jejich odeslání někomu jinému.

8. Správa oznámení

Oznámení můžete spravovat dvěma způsoby. Na panelu Oznámení v oznamovacím centru přejeďte doleva, dokud nedojdete na kartu Dnes. Zde můžete přepnout možnost Nerušit a Vymazat všechna oznámení. Nebo stiskněte a podržte tlačítko Domů, dokud se nezobrazí všechny ikony. Přejeďte na ikonu App Store a klepněte na možnost Upravit. Klepnutím na posuvník vypněte jednotlivá upozornění.

9. Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu

Uživatelé iPhonu se často ptají, jak pořizovat snímky obrazovky na svém iPhonu. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, ale my vám ukážeme nejjednodušší způsob, jak začít. Zde je to, co potřebujete vědět. Nejprve musíte otevřít aplikaci Nastavení. Měli byste vidět přepínač s názvem Vynutit stisknutí pro pořízení snímků obrazovky. Vypněte jej, pokud nechcete, abyste pro pořízení snímku obrazovky museli stisknout domovské tlačítko. Nyní, kdykoli budete chtít pořídit snímek obrazovky, stačí dvakrát stisknout domovské tlačítko. V dolní části obrazovky se zobrazí malý rámeček. Klepněte do tohoto rámečku a potom táhněte prstem, dokud se nezobrazí malá ikona fotoaparátu. Nyní můžete pořídit snímek obrazovky!

10. Jak používat Apple Maps bez připojení k internetu

Mapy Apple jsou skvělým nástrojem pro hledání cesty a získávání pokynů k jízdě. Někdy však budete potřebovat najít cestu, aniž byste byli připojeni k internetu. Pokud používáte iOS 11, můžete ušetřit čas i energii baterie tím, že si mapy stáhnete lokálně. Zde je návod, jak na to. Otevřete aplikaci Mapy a přejděte na kartu Oblíbené. Přejděte na konec seznamu a klikněte na tlačítko Stáhnout. Mapa se stáhne automaticky. Po dokončení se v levém horním rohu mapy zobrazí modrá šipka. Klikněte na ni a začněte navigovat.

iPhone 14 má skvělý fotoaparát a nejlepší výbavu v historii. Foto: Apple

11. Jak odstranit aplikace z iPhonu

Když do iPhonu nainstalujete aplikaci, přidáte ji do knihovny aplikací v iPhonu. Pokud se rozhodnete, že aplikaci již nepotřebujete, můžete ji z knihovny iPhonu odstranit. Chcete-li aplikaci z telefonu odebrat, postupujte podle následujících kroků:

  • Přejděte do aplikace App Store.
  • Klepněte na položku Aplikace.
  • Přejděte dolů na aplikaci, kterou chcete odebrat.
  • Klepněte na možnost Další.
Přečtěte si také