Prodejci stále podvádějí při Black Friday: Koho jsme nachytali?

Sleva 20 % z nové ceny? To nezní špatně. Problémem je fakt, že nová cena je přesně o 20 % vyšší, než ta původní. Kdo zkoušel o letošním Black Friday na zákazníky ohrané triky?

Black Friday neprobíhá jen na internetu. Účastní se ho také tradiční prodejci a právě u těch je ověření skutečné výše slevy jen složitě ověřitelné. E-shopy jsou totiž pod drobnohledem a každý den jejich poctivost sledují specializované služby, které zákazníkům ukazují, zda nejsou uváděni v omyl.

Reserved, Zalando a spousta dalších

Koho tedy letos při nákupní akci Black Friday zákazníci nachytali při pokusu o manipulaci s cenami? Internetoví diskutující zmiňují např. Reserved či Zalando. Reserved má na některých produktech přelepenou původní cenu novou. A světe div se, nová cena odpovídá navýšení ceny.

Problémem prodejního svátku Black Friday se totiž stalo mj. chování zákazníků, které po obchodech tyto slevy vyžadují. V praxi tak dochází k tomu, že si značky zkouší před slevami upravit ceny a následně poskytnout jen minimální slevu.

Jak si kontrolovat slevy na internetu?

Skvělou službou je v tomto směru Hlídač Shopů, tedy internetová služba, která ukládá informace o produktech a jejich cenách v průběhu času. Jako doplněk do prohlížeče tak dokáže ukázat, zda je sleva skutečná či nikoliv.

Zdroj: inSmart.cz
Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také