Museli jsme jíst krysy: Schwarzenegger rozmluvil fanoušky na FB

Herec, kulturista a politik. To jsou jen jedny z mnoha tváří Arnolda Schwarzeneggera (71), který na svém facebookovém profilu jediným příspěvkem spustil zajímavou diskuzi, kde jsou nyní tisíce komentářů plné zajímavých příběhů z minulosti lidí. S čím se fanouškům svěřil?

Tady je jedna vzpomínka. Vyrostl jsem bez tekoucí vody, takže jsem nevěděl co je sprcha dokud jsem v 15 letech nezačal chodit do posilovny. Toto umyvadlo a žínka bylo způsob, jakým jsme se umývali. Brácha a já jsme museli donést vodu ze studny domů a potom jsme se mohli všichni umýt. Nejprve matka, poté otec, pak bratr a nakonec já. Voda byla trošku špinavá než se na nás dostalo, ale s bráchou jsme kvůli tomu pro novou nešli. Svěřte se mi se svými vzpomínkami z dětství, které vám připomínají jak velký pokrok jsme udělali. #fbf,” zmínil Terminátor ve svém příspěvku na Facebooku.

A odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Tisíce lidí začaly sdílet své inspirativní příběhy a vzpomínky na to, jaký byl svět ještě poměrně nedávno. 

Arnold Schwarzennegger vyrostl bez tekoucí vody, jaké jsou příběhy jeho fanoušků?

Do školy si museli vždy nejprve donést dřevo a zatopit

Každý týden jsem do školy velkou tašku úlomků a odřezků dřeva, abych mohl zatopit v krbu a rozehřát třídu. Každý den student z 5.-8. třídy musel jedno týdně přijít do školy dříve a zatopit. Když byla třída konečně rozehřátá, tak už byl skoro konec vyučování. Bylo to roku 1996 v Rumunsku a já byl v 6. třídě. Teď už má ta samá škola centrální topení, sprchy, počítačovou učebnu a otevřenou WiFi. Urazili jsme dlouhou cestu,” napsal Tamas Mihai.

Jedl jsem jídlo ze země, matka musela vyměňovat oblečení za jídlo

Narodil jsem se uprostřed občanské války v Angole v 90. letech. Když mi byly tři roky, moje matka vyměňovala oblečení za jídlo. Někdy jsme neměli co jíst. Hladověli jsme. Cestou do školy jsem jedl věci ze země na ulici. Dnes mám magisterský titul a zkouším se dostat na PhD v oboru počítačových věd,” zmínil Gabriel Brook. 

Neměl mít ani střední školu, nyní je mu 30 a studuje PhD

Jeremiah Salinger v diskuzi zmínil. “Bylo mi řečeno, že kvůli postižení autismem nikdy nedostanu diplom ze střední školy a nebudu moci vést normální život, takže bude lepší mě umístit do domova pro postižené až mi bude 21… V červenci mi bylo 30, třetím rokem studuji PhD na STEM, v říjnu jsem měl svatbu a bydlím ve vlastím bytě. Publikoval jsem a stále publikuji odborné články ve vědeckých časopisech.

Červy k snídani a krysa k obědu

Já a moje rodina jsme museli jíst červy ze zahrady ke snídani. Byli jsme velmi chudí! Jednou jsem dokonce viděl svého bratra jíst krysu. Jediné co nyní jíme jsou morčata, a to spíše jako připomínku těch hrozných dní,” sdílel Lloyd Habberley svůj příběh.

Z Iráku do USA

Narodil jsem se v Iráku v 90. letech, kdy byla moje země okupována. Neměli jsme jiné jídlo než cibuli a chléb. Někdy byl nedostatek cibule, tak jsme jedli jen chléb se solí. Nyní žiji v USA, dělám magisterská studia v oboru biotechnologie, vlastním dům a dvě auta. Mám dvě práce a dokonce jsem byl přijat na stáž v cetru pro léčbu rakoviny,” svěřil se ostatními RaFet AmOor. 

Podobných příběhů jsou u statusu Schwarzeneggera tisíce a doporučujeme si je pročíst. A jaký je váš příběh, zažili jste něco podobného?

Přečtěte si také