Potitulková scéna Avengers: Infinity War: Kdo je Captain Marvel?

Avengers: Infinity war svým dějem a závěrem brutálně rozvířil spekulace ohledně toho, co se bude dít ve filmu Avengers 4. V jednom z nedávných článků jsme se věnovali tématu: Proč Rocket Raccoon přežil Thanosovo lusknutí – na rozdíl od svých parťáků. Dalším hojně spekulovaným tématem je „potitulková“ scéna třetích Avengers. Na tu si diváci v kinech museli vytrpět snad nejdelší titulky v historii filmu, rozhodně však stála za to.

Ve scéně se při řízení auta doslova vypaří agent Fury (Samuel L. Jackson v podobě Jana Žižky z Trocnova). Ještě před svou smrtí stihne na poslední chvíli odeslat tajemnou zprávu a na dispeji přístroje, který připomíná herní konzole Nintendo z minulého století, se objeví pixelový, červeno-modro-žlutý symbol. Tento znak nepatří nikomu jinému, než Captain Marvel. Captain Marvel (bude to žena) se představí divákům v roce 2019 ve vlastním filmu a vše nasvědčuje tomu, že v Avengers 4 se bude jednat o klíčovou postavu.

Film Captain Marvel už má na internetu první upoutávky a ty jsou více, než jen poutavé. Producent filmu Kevin Feige o Captain Marvel uvedl, že se bude jednat o nejsilnější postavu, kterou doposud Marvel ve filmu představil. Do role superhrdinky byla obsazena Brie Larson a půjde o vůbec první Marvelácký film věnovaný výlučně ženské hlavní postavě. V tomto směru DC Marvel předběhlo, když v roce 2017 uvedlo úspěšnou Wonder Woman (Gal Gadot).

Co víme z komiksů? 

Kdo ale vlastně je Captain Marvel v komiksovém světě? Jak je u komiksových postav běžné, i Captain Marvel byl (nebo byla) zpodobněn/a několikrát. V řadě příběhů je to muž, v několika žena. Ve světě filmovém bude Captain Marvel žena. Liší se i původ Captain Marvel. Podle některých komiksů jde o tzv. Bílého Kree, člena této rasy s modrou pletí (jako záporák Ronan z prvních filmových Guardians of the Galaxy), který/á přišel/a ke své barvě pleti tak, že Kree se stykem s jinými rasami snaží dosáhnout vlastní evoluce. Filmový Captain Marvel bude zřejmě jednoduššího původu, původu pozemského a podle upoutávek se ve svém sólo-filmu potká s nejdůležitějšími Avengery, Iron Manem, Captain Amerikou a dalšími.

Definitivní odpovědi ovšem poskytne až film samotný. Jisté se zdá být zatím pouze to, že Captain Marvel výrazně ovlivní vývoj války s Thanosem.

Přečtěte si také