Existují vůbec pořádné hry s vánoční tématikou?

Vánoce jsou již doslova za dveřmi. Ulice jsou lemovány vánočně vyzdobenými výlohami, lampy se prohýbají pod tíhou vánočního osvětlení a nákupní centra jsou nacpaná až k prasknutí zbožím i výzdobou včetně kýčů, jako je Santa Klaus. Vánoční nadšenci si zdobí své mobilní přístroje třpytkami a imitacemi smrkových větviček. Mezi mobilními aplikacemi se to přímo hemží výběry vánočních wallpaperů, zvuků apod. Jak jsou na tom ovšem hry do mobilů a počítačů?

Vánoční hry seženete na mobil i na počítač, většinou jde o jednoduché hříčky

Oslavy narození Ježíše Krista sebou každý rok přináší nekonečné množství nových produktů prakticky ve všech oborech. Nejočekávanější filmy, nové verze mobilních telefonů, nové, nové, všechno nové. Na herním poli se objevují, jenom čas od času, nové deskové hry. Pokud byste pátrali po herních aplikacích s vánoční tématikou, velice rychle zjistíte, že vrcholem jsou pozadí s vánočním motivem. I přes to lze nalézt výlučně sváteční gamesy.

Kouzlo těchto her tkví v tom, že jde o téměř identické hry jako např. Farma nebo Candy Crush, jen místo bonbónků k sobě dáváte vánoční hůlky, nebo produkujete místo krav a mléka dárky pro děti. V Pokémon Go si můžete alespoň chytit Pikachu se santovskou čepičkou.

Bohužel ani počítačové hry situaci nevylepšují. Pokud zadáte v internetových obchodech požadavek „vánoce“, vyjede vám 0 nalezených produktů. Hry s vánoční tématikou téměř neexistují a to z praktického důvodu. Vánoce jsou pouze jednou v roce, tak proč kvůli nim vyvíjet zábavnou a komplikovanou aplikaci? Vyloženě vánočních her nenajdete mnoho ani na Steamu.

Zahrát si tak můžete alespoň zábavné mini hry v prohlížeči. Můžete v nich vystřelovat santu, létat se soby, nebo hrát jednoduché hříčky pouze obohacené vánočními motivy. 

Přečtěte si také