Pánské zimní bundy – jakou si vybrat a podle čeho vybírat?

Pánská zimní bunda je součást oděvu, který vám pomůže přestát v teple ty nejstudenější zimní dny. Měla by mít dostatečně silné zateplení a taky vybírejte ty, které uchrání před vlezlým větrem, sněhem i deštěm, to znamená, s nepromokavým a větru odolným materiálem.

Modelů zimních bund je požehnaně a najdete mezi nimi jednu pro každou příležitost. Pánská zimní bunda nemusí být vždycky ta naducaná obrovská péřovka na lyže, jakou známe z dětství. Páni s vytříbeným konzervativním stylem si dnes pořídí luxusní péřovky v elegantním provedení, které obléknou i na obchodní jednání.

Kvalitní zimní bundu poznáte podle materiálu

Jaké jsou tedy základní prvky kvalitní zimní pánské bundy, podle kterých je vybírat? Existuje několik hlavních faktorů na které se zaměřit. To nejdůležitější je však dbát na kvalitu. Vnější materiál bundy by měl zabránit sněhu a dešti dostat se pod něj. Dalším důležitým prvkem je zateplení. Máte na výběr mezi péřovým zateplením, syntetickým vláknem, či syntetickou vlnou. Pravidlem je, že čím silnější vrstva, tím více v teple budete. Peří je obecně teplejší a kvalitnější než umělá vlákna, nicméně zase schne pomaleji.

V neposlední řadě se při výběru řídíme našimi preferencemi co se do vkusu a praktičnosti týče. Je možno zvolit si bundy s kapucí, velkými kapsami, zapínáním na zip, nebo například při sportovním využití se hodí i otvory na sluchátka.

Jedna univerzální, nebo více kusů v šatníku?

Při nákupu pánské zimní bundy je třeba si promyslet, k jaké příležitosti ji hodláte oblékat. Velcí sportovní nadšenci dají přednost hlavně funkčnosti zimní bundy před vším ostatním. Pokud vám stačí jedna bunda na celou zimní sezónu, zvolte univerzální model. Takové bundy jsou navrženy přesně pro všechny aktivity. Plní sportovní funkci, takže v ní na sjezdovce nebudete působit jako horský buran. A hned po sjezdu můžete jít přímo do města, nikdo nepozná, že máte v kapse ještě teplou permanentku ze svahu.

Dáváte-li přednost módním vychytávkám a s bundou plánujete udělat více parády než sjezdů, v obchodech na vás čeká velký výběr dokonalých a luxusních modelů do města, ve kterých se budete cítit stylově a hlavně pořád v teple.

Kůže i v zimě?

Stálicemi mezi modely pánských zimních bund zůstávají prošívané péřovky, k dostání jsou ve všech možných střizích a modelech a jsou nejvšestrannější z nabídky bund. Nebo pokud jste tak ještě neudělali, sáhněte po parce, je delší, takže zahřeje větší plochu těla a navíc sedí každému tvaru postavy.

Chybu neuděláte ani s kůží či koženkou. Ta nepropouští vlhkost, takže splňuje funkčnost a přitom je ideální do města. Barvy, střihy, materiály, funkce, výběr pánských zimních bund je rozmanitý a nikdy nemusí zůstat jenom u jednoho kousku v šatníku.

Všechny výše uvedené pánské zimní bundy naleznete na této stránce:  https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy_Zimni-bundy-828.html

Přečtěte si také