Optický klam, který pobláznil internet. Vyřešíte ho?

Optická iluze vzniká tím, že oko vysílá mozku obraz a ten si ho špatně vyloží. Může to být způsobeno například barvami, tvarem nebo působením světla. Každý člověk vnímá optické klamy jinak, a proto kolem nich na internetu vznikají rozsáhlé debaty o tom, kdo má pravdu. Naposledy vlny rozbouřily dámské šaty, které viděla jedna skupina lidí jako modro-černé a druhá jako bílo-zlaté. Nakonec se ukázalo, že firma vyrábí jen modročernou verzi, což vyvrátilo jakýkoli argument.

Teď je zde ale nový virální obrázek, který se rozšířil na sociální síti Reddit. Uživatel JR0D7771 přidal fotografii žen a vybízí čtenáře, aby odpověděli na jednoduchou otázku: “Najděte nohy holky uprostřed.” Ve snaze vyřešit tuto záhadu okomentovalo příspěvek až 400 lidí a stal se tak virálním.

Na fotce můžete vidět šest žen sedících na pohovce s překříženýma nohama. To vytváří iluzi a lidé vidí jen 10 nohou, i přesto, že by jich tam mělo být 12. Pokuste se vysvětlit obrázek aniž byste se podívali na řešení níže.

Vyřešili jste to?

V komentářích se objevila spousta vtipů, poznámek a hlavně řešení, správným řešením se zdá být to od Jacoba Shamsiana z Insideru: Dívka, která je uprostřed se naklání doleva a my můžeme vidět kousek její nohy, která je schovaná za nohami první holky nalevo. Obě holky mají černé kalhoty, takže to vytváří klam jednotné končetiny. Záhada vyřešena.

Sjeďte níže pro  vyřešení záhady…

 

 

 

 

 

Přečtěte si také