Opice si v ZOO vyrobila nástroj a rozbila s ním sklo výběhu

Překvapivý incident předvedla Malpa kapucínská, nenápadná opička ze ZOO  v městě Čeng-čou v provincii Henan. Naostřila si kus kamene a následně překvapila návštěvníky i pracovníky zahrady. Kámen použila pro rozbití tvrzeného skla, za kterém se nacházela svoboda. Jak vše dopadlo?

Opice jsou v mnohém podobné člověku. Jsou chytré, zvídavé a delší dobu se ví, že dokáží používat primitivní nástroje. Případ z Číny nicméně jasně ukazuje, že zvířata neustále podceňujeme. “Na konci minulého roku jsem byl svědkem incidentu, kdy si opice nejprve nabrousila kámen a potom s ním začala mlátit do skla,” řekl jeden z návštěvníků ZOO.

Záznam z čínské ZOO ukazuje hlavní část incidentu poté, co už měla opička nástroj k dispozici. Přiblížila se ke sklu a obouruč do něj bouchla ostrou hranou kamene. Jak se dalo čekat, tvrzené sklo popraskalo, ale zůstalo pohromadě.

Opičí Einstein má zaracha

Jeden z návštěvníků potvrdil, že Malpa před incidentem kámen naostřila a následně s ním začala mlátit do skla. Prasknutí ji sice vystrašilo, ale během chvíle byla zpět, a zvědavě jej zkoumala a dotýkala se jej. Podle zaměstnanců ZOO jde o velmi chytré stvoření. Jako jediná z opic v ZOO používá k otevírání ořechů nástroje. Bohužel pro opičího Einsteina zaměstnanci ZOO sebrali všechny kameny ve výběhu opic, aby se incident nemohl opakovat. 

Zdroj: IFL Science

Přečtěte si také