Pozor na sluníčku: Opálené roušky baví internet, takhle dopadnout nechcete

Teplé počasí, slunce a roušky. Nošení roušek a respirátorů na sluníčku může vést k nepříjemnostem, které přinejmenším pobaví. Dokazuje to i video uživatele sociální sítě Twitter, který si při nošení roušky neuvědomil, že se dokáže velmi rychle spálit.

Venkovní nošení roušek dává smysl v situacích, když se lidé pohybují v davu. Jen těžko ale budeme nosit roušky na pláž či do parku, kde můžeme dodržet bezpečné rozestupy. To si už naštěstí uvědomila i česká vláda. Pokud však musíte mít z jakéhokoliv důvodu venku na obličeji roušku, měli byste si dát pozor na opálení. Můžete totiž dopadnout komicky.

https://twitter.com/Jell0wYell0w/status/1402044908714610688

Nikdo se nechodí opalovat s rouškou. Některým však stačí málo a jejich kůže se zabarví do ruda. Důkazem je video zveřejněné na sociální síti Twitter, pod kterým se začaly množit příspěvky s podobnou zkušeností. Není vzácností, že někdo usne na pláži s rouškou, případně při chození venku zapomene sundat respirátor.

Pomůže opalovací krém a další opalování

Podobných případů bude pravděpodobně přibývat. Vedle opálených ramínek a brýlí na nás tak čekají další úsměvné momenty s opálenými rouškami a respirátory. Řešením je poctivé mazání obličeje opalovacím krémem a vyhýbání se přímému slunečnímu záření ve chvílích, kdy nosíme ochranné pomůcky.

Opalovací krémy volte s vysokým ochranným faktorem 20 a vyšším. Pozor si však dejte na správné rozetření. V opačném případě byste mohli mít na obličeji fleky. Pokud se vám povedla maska na obličej opálit, doporučujeme si obličej ještě trošku doopálit. Dojde tím ke sjednocení opálení a tvar masky se postupně ztratí.

Úvodní fotografie: Freepik

Přečtěte si také