Noví smajlíci na Facebooku a Messangeru – více emocí, méně psaní!

Možná jste si všimli, že Facebook dnes neváhal a po představení emocí v rámci tlačítka like chce komunikaci posunout ještě na nový level. Dlouhou dobu průzkumy ukazují, že se smajlíci pro některé z nás stávají jakýmsi druhým “jazykem”. Tomu však prý podle zástupců největší sociální sítě neodpovídá stávající generace smajlíků.

Změna smajlíků v Messangeru – bez varování 1 500 nových obrázků

Podle zařízení, na kterém Facebook či Messanger používáte uvidíte různé smajlíky. Postupně by se vše mělo sjednotit do nové podoby. V čem je vůbec rozdíl oproti těm stávajícím? Především v jejich množství a univerzálnosti. Nová sada totiž nabízí pro každou postavičku a obličej rlzné alternativy podle věku, barvy pleti či pohlaví. smajlici3

Pokud jste tedy běloch, pošlete svému kamarádovi bílý smajl, pokud černoch, můžete poslat černého. Až dojde k aktualizaci vašeho Messangeru na chytrém telefonu či v PC, budete vyzváni, abyste nastavili jakou sadu smajlíků chcete používat (např. podle pohlaví a barvy pleti).

Nová paleta “emoji” by měla nabídnout ještě jednu výhodu. Díky svému množství je snadnější vybrat vhodného smajlíka do každé situace. Za vším stojí aktualizace znakové sady Unicode, po které vznikl prostor pro mnohem větší množství smajlíků, než tomu bylo doposud.

smajlici2

Líbí se vám nová sada? Kompletní přehled nových smajlíků naleznete na http://emojipedia.org/facebook/messenger 

Přečtěte si také