Nechtěný záměr: Amatérské video, které předčí veškeré reklamy

I když si člověk v dnešním světě virálů nemůže být jistý takřka ničím, občas by se asi neměl bránit naivnímu přístupu k novinkám, aby nepůsobil jako cynický paranoik a mohl si v plné míře vychutnat WOW efekt.

Právě ten se totiž dle všeho povedl osobě jménem Nicolas Vuignier, sportovního nadšence a majitele mobilního telefonu iPhone 6. Jeho vlastní projekt „Centriphone“ byl založen na jednoduchém principu. Nasadit si lyže, vyjet na pořádný kopec, uvázat svůj iPhone 6 na pevné lanko, zapnout záznam videa a při adrenalinovém sjezdu s ním jednoduše točit kolem své postavy.

I když Nicolas uvádí, že samotné video prošlo ještě drobnou finální postprodukcí, iPhonu nelze upřít kvalitu videozáznamu, ať už se bavíme o stabilizaci obrazu, slow-motion efektu, či vyvážení barev a přirozené redukce světla. Prostě s ohledem na fakt, že jde o mobilní telefon, je kvalita jednoduše úžasná.

Nicolasi se tak zřejmě povedlo nejen natočit krásné zimní video, ale vyzdvihnout přirozeně a nenásilně kvality zařízení v praktickém použití. A to je věc, která se v oficiálních reklamních spotech povede výrobcům málokdy. Není čas na tom tedy něco změnit?!

Přečtěte si také