Roušky jako platidlo: Přineste do restaurace ručně šitou roušku, dostanete burger

Roušky jsou dočasně novým zlatem. Obrovská poptávka po rouškách a jejich nedostatek na trhu vyústily v hromadné šití domácích roušek. Firmy a dobrovolníci pomáhají potřebným a často k tomu hledají kreativní cesty. Věděli jste, že dnes můžete rouškami i zaplatit?

Přineste ručně šité roušky a my vám za ně dáme jakýkoliv burger,“ láká pražské bistro vyhlášené svými burgery. Směnný kurz jsou 3 roušky za burger a co je na všem nejlepší, roušky jdou samozřejmě potřebným, kteří roušky ještě nemají.

Nápad vznikl v pražské restauraci DISH fine burger bistro. Cílem je vybrat alespoň 700 roušek pro potřebné. Vše co musíte udělat, je přinést zmíněné 3 roušky, za které si můžete vybrat jakýkoliv burger. Maximálně lze takto v jedné objednávce získat 4 burgery v jedné objednávce. Kdo chce, může samozřejmě darovat více roušek.

Pokud už tedy všichni ve vašem okolí roušky mají a stejně byste rádi přispěli na dobrou věc, můžete tak učinit s plným žaludkem. Skvělý nápad pražské restaurace ukazuje, že i v době krize je možné dělat chytrý marketing, který je zároveň natolik lidský, že nikoho neobtěžuje – právě naopak.

Přečtěte si také