Miniaturní nůž je skvostem, vznikl z levného šroubu

Zajdete do železářství, koupíte ocelový šroub za pár korun a uděláte z něj umělecký výtvor za tisíce. A co víc, natočíte o tom video, které dáte na YouTube, kde uhrane miliony fanoušků. Schopnosti nadaného umělce baví YouTube a o jeho netradiční dýku je obrovský zájem.

Aby také ne, vzniklá dýka o délce lidského prstu je zmenšeným modelem legionářského nože z filmu Expendables 2 (Postradatelní 2), kde hrají hvězdy jako Sylvester Stallone a Jean-Claude Van Damme.


Bobby Duke je všestranným umělcem, který ukazuje veřejnosti své umění při tvorbě soch, vyřezávání do dřeva a poradí si i s broušením kovu a kováním. Jeho poslední počin, nůž vytvořený z ocelového šroubu, zaujal diváky na YouTube, kde má video po týdnu od publikace přes 15 milionů zhlédnutí a číslo stále roste.

Umění ostré jako břitva

Bobby při výrobě ukázal, že sehnat materiál je nejmenší problém. Právě ona precizní práce je zásadní a nejvíce fascinující složkou jeho díla. Při nákupu šroubu vybral v obchodu s kutilskými potřebami šroub v přepočtu za 60 Kč. Následovala série kování, broušení a ostření, až z nože vznikl kus umění označitelný za šperk; i když natolik ostrý, že s ním můžete holit ochlupení na rukou a klidně by dokázal ublížit.

Přečtěte si také