McDonald’s končí s plastovými brčky? Lepší jsou z těstovin

Milkshake či Coca-Cola bez brčka jsou pro většinu z nás nemyslitelnou záležitostí. V Británii, kde proti plastovým jednoúčelovým trubičkám bojují, je však brzy výrazně omezí. A bude právě McDonald’s, kdo ve velkém přejde na brčka papírová. Jaký to ale bude mít dopad na chuť?

Fastfoodový řetězec McDonald’s McDonald’s letos v září přejde na brčka papírová. Na první pohled nevýznamná zpráva, na druhou stranu zásadní pokrok v boji proti znečišťování naší planety špatně rozložitelnými plasty.

Papírová brčka trpí mnoha problémy, co zkusit duté těstoviny?

Životnost jednoho brčka je podle statistik 20 minut, poté je zákazníkem vyhozeno a na skládce či v oceánu se následně rozkládá stovky let. V Irsku a Británii tak chtějí přechodem na papírová brčka přírodě odlehčit.

Problém s papírovými brčky je však ten, že se snadno rozpouští a často i pouští zvláštní chuť. Uvidíme, jak testovací provoz dopadne (záleží na výrobci a kvalitě jeho brček), ale třeba se jednoho dne fastfoodový řetězec rozhodne pro jiné varianty; třeba brčka z tvrdé želatiny či těstovin.

Ano, slyšíte dobře. Těstovinová brčka jsme vám představili nedávno a mají řadu výhod. Nepouští zvláštní chuť, snadno se rozloží a jejich výroba je levná. Podle prvních informací MCDonald’s v České republice výměnu plastových brček v dohledné době nechystá.

Přečtěte si také