Kazmovo auto nikdo nenašel, videa jsou podvod: Kdy soutěž opět odstartuje?

Hledání Kazmova auta zmařila pandemie koronaviru. Když už se blížilo hromadné pátrání a rozesílání indicií, přišel zákaz shromažďování a auto s milionem korun v kufru od té doby leží zakopané v kontejneru pod zemí. Kdy se soutěž obnoví?

Našli jsme Kazmovo auto!“ hlásá nejedno video na YouTube. Pravda to ale není. Kazmovo auto zatím nikdo nenašel a senzační titulky chtějí uživatele pouze nalákat ke zhlédnutí. Není tedy s podivem, že za jedním  videí stojí vtipkaři z TV Twixx. To však vyvolává otázku – co se stalo s autem i soutěží jako takovou? 

Kazmovo auto je stále pod zemí

Kazmovo auto je zakopané na neznámém místě kdesi na území České republiky. Právě neurčitost místa ukrytí je pro soutěž důležitá. Tým One Man Show sice do dané lokality umístil kameru přenášející živý stream, ale pohled na kus pole a odhalené zeminy napoví jen stěží.

Soutěži se dařilo přesně to, o co Kazmovi šlo – vzbudit zvědavost, rozproudit diskuzi na sociálních sítích a přispět na dobrou věc. Abyste totiž mohli soutěžit, museli jste odeslat dárcovskou SMS v ceně 30 Kč. To udělaly desetitisíce lidí, díky čemuž by podle některých odhadů měl být projekt již nyní v plusu i přes fakt, že se soutěží o stylový Landrover s milionem korun v bankovkách v kufru.

Kdy soutěž znovu začne? 

Začátek hry byl z důvodu vládních opatření pozastaven. Posun startu z původního data 12. října 2020 byl logický. Nyní zbývá do nového startu už jen přibližně 17 dní. Pokud se nic nezmění, mohou pátrači za kazmovým autem vyrazit už v pondělí 22. února. To alespoň tvrdí odpočet na oficiálních stránkách zakopaljsemauto.cz.

Podle stávajících prohlášení vlády lze očekávat další posun, pravděpodobně se jeví březen či dokonce duben, kdy podobně jako v minulém roce bude docházet ke zlepšení počasí a snad i postupnému poklesu počtu nakažených. Důležité nicméně je, že soutěž nekončí a nadále pokračuje. Jen se čeká na vhodné podmínky, aby mohlo vše bezpečně odstartovat.

Kazma doporučuje pravidelně sledovat jeho Instagram, kde nalezenete aktuální informace ohledně soutěže jako první. Profil naleznete pod nickem kazma_kazmitch.

Přečtěte si také